لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

کاربرد CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی

اطلاعات دقیق برای تولیدکننده ها ضروریه و از اونجایی که هیچکس نمیتونه یک پیش بینی کاملا دقیق رو ارائه بده، استفاده از نرم افزار CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی میتونه به عنوان یک هاب مرکزی برای جمع آوری و ارزیابی اطلاعات مورد استفاده قرار بگیره.
کاربرد CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی

مهم ترین کاربرد های نرم افزار CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی چیست؟

هر محصولی که تا حالا دیدین در نقطه ای از جهان تولید شده. تبدیل مواد اولیه خام به محصولات منحصر به فرد یک فرآیند پیچیده و در عین حال جادویی هستش. اما بعد از اینکه محصول تولید شد، فروش اون به مشتری یک فرآیند طاقت فرسا به حساب میاد. بین زنجیره طولانی توزیع کننده ها/خرده فروشان و چرخه های فروش پیچیده، شما و تیم های فروش و بازاریابیتون، باید نیازهای توزیع کننده و مصرف کننده رو به خوبی درک کنین، تقاضا رو دقیقا پیش بینی کنین و در نهایت محصولاتتون رو بر اساس اونها تولید کنین. با ابزارهای گسترده و داده های مصرف کننده که امروزه در دسترس قرار دارن، این کار میسر شده. اما مشکل زمانی ایجاد میشه که این داده ها در سیستم های مختلف حتی هنگام استفاده از سیستم های ERP تکه تکه میشن. این اتفاق معمولا به این دلیل میفته که تیم های مختلف از ابزارهای مختلفی استفاده می کنن که باعث ایجاد سیلوهایی از داده های داخلی، نرخ پذیرش پایین، داده های سازماندهی نشده و غیره میشه. در نهایت، شما شفافیت لازم برای تصمیم گیری هوشمندانه رو ندارین و تجربه مشتری آسیب می بینه. در چنین سناریویی بهترین راه برای اینکه تولیدکننده ها بتونن مشتری محوری رو در هر جنبه از فرآیند کسب و کارشون لحاظ کنن، چی میتونه باشه؟ یکی از راه ها استفاده از نرم افزار CRM برای صنعت تولید هستش.

داشتن یک نمای کلی از نیازها و خواسته های مشتری

ایده اصلی پیدایش راهکارهای CRM برای شرکت های تولیدی و صنعتی اینه که شرکت ها بتونن به یک دید کلی از نیازها و خواسته های مشتریانشون دسترسی پیدا کنن. در عین حال، سی آر ام به اونها اجازه میده تا روابط خودشون رو با مشتریان بهبود بدن که مطمئنا برای هر دو طرف سودمند هستش.

با استفاده از نرم افزار CRM  در شرکت های تولیدی و صنعتی، درک مشتریان و تصمیم گیری هوشمندانه تر برای سازمان آسون تر میشه. صنعت تولید باید بر روابط با مشتری تمرکز کنه و در خیلی از موارد این موضوع شامل شبکه ای از فروشنده ها میشه.
از یک طرف استفاده از  نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به افزایش سطح بهره وری کمک می کنه و از طرف دیگه، بهترین راه برای بهبود فرآیندهای مختلف کسب و کار به حساب میاد.

به همین دلیله که کاربرد نرم افزار  CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی بر کسی پوشیده نیست و این نرم افزار یکی از مهمترین ابزارهای امروزی به حساب میاد. هدف هر استراتژی عمدتا افزایش سود و همینطور افزایش فروش هستش. منابع اینترنتی باعث شده تا مشتریان بالقوه (فروشنده ها) از فرآیند خرید فاصله زیادی داشته باشن و به همین دلیل تیم فروش باید آماده و مهیا باشه.

علاوه بر این، مشتریان امروزی خواستار توجه بیشتر و خدمات با کیفیت تری هستن و تمام این واقعیت ها رو باید در نظر داشته باشین.

داشبورد CRM دانا

سیستم های طراحی شده بدون CRM امروزه کاربردی نیستند

نرم افزار CRM دانا طوری طراحی شده که سازگاری بالایی داشته باشه و هدف اصلی اون جذب، حفظ و رشد مشتریان سودآور هستش. یک شرکت با مدل تجاری B2B باید بتونه تمام اطلاعات لازم در مورد فروش، بازاریابی و خدمات مشتری رو در یک سیستم رصد کنه. خیلی از شرکت های تولیدی محصولاتشون رو به شبکه ای از فروشنده ها یا توزیع کننده ها می فروشن و در اصل فروشنده به عنوان مشتری سطح اول حساب میشه. همونطوری که شبکه فروشنده رشد می کنه، شرکت تولیدکننده هم رشد می کنه.

شرکت سازنده باید نیازهای فروشنده و الزامات تجاری خودش رو درک کنه. اغلب این موضوع به یک فرآیند موثر ردیابی ارائه قیمت فروش تا نهایی شدن سفارش نیاز داره که به طور قوی با فرصت های فروش در سیستم CRM ادغام شده. دپارتمان های حسابداری نمیخوان سیستمشون با تعداد زیادی سوابق حساب های مشتریان بالقوه پر بشه و مجبور به پشتیبانی از فرآیند پیش قرارداد باشن. اما بخش فروش باید روشی آسون رو برای انتخاب محصولات مناسب از کاتالوگ محصول با فروش هدایت شده، ارائه قیمت فروش و پروپزال هایی که به همراه یک ایمیل مهم ارسال میشن در اختیار داشته باشه.

سرعت در تجارت

فروش هدایت شده دقت در مورد محصول و قیمت گذاری هنگام انتخاب رو به صورت بی درنگ تضمین می کنه. علاوه بر این، میشه از هشدارها برای راهنمایی یک فروشنده به سمت محصول مورد نظر استفاده کرد تا اون محصول به صورت بیش فروشی یا فروش جانبی ارائه بشه.

کارشناسان فروش جدید با این قابلیت های CRM میتونن سرعت خودشون رو خیلی بالاتر ببرن. فروش هدایت شده چرخه فروش رو کوچک می کنه، اندازه معامله رو افزایش میده و دامنه شبکه فروش شما رو گسترش میده.

سیستم های طراحی شده بدون CRM امروزه کاربردی نیستند

سرعت از تحرک ناشی می شود

یک شرکت تولیدی معمولا دارای پشتیبانی فروش داخلی و تیم های فروش میدانی هستش که روزانه با مشتریان بالقوه و فعلی ارتباط برقرار می کنن. دسترسی به وب به صورت شبانه روزی و در تمام روزهای هفته برای قابلیت جابجایی موثر ضروری هستش. امروزه کارشناسان فروش میتونن از راهکارهای CRM ابری استفاده کنن و در حالی که در جاده هستن از طریق تلفن هوشمند یا تبلت خود به امکانات متنوع آنها دسترسی داشته باشن. یک راهکار مبتنی بر فضای ابری به شرکت تولیدی اجازه میده تا دردسرهای مدیریت فایل، پشتیبان گیری از داده ها و به روزرسانی نرم افزار رو فراموش کنه.

تحرک یا موبیلیتی CRM به تیم فروش شما اجازه میده تا از پشت میز خودشون بیرون بیان و در مقابل مشتریان قرار بگیرن. وارد حساب مشتری بشین، یادداشت های آخرین جلسه رو ببینین، حل مشکلات مشتری رو بررسی کنین و با یک CRM مثل نرم افزار CRM دانا خیلی سریع تر با علاقه مندی های مشتریانتون آشنا بشین. شما می‌تونین حتی رو در رو با خریدار کار کنین تا خیلی شفاف تر محصولاتی رو که متناسب با نیاز اونها هستش رو معرفی، محصول رو ذخیره و قیمت فروش رو مستقیما از طریق وب سایت ارائه بدین. دستیابی به سرعت، دقت و نتایج به صورت بی درنگ!

تجزیه و تحلیل فروش - مشتری و خدمات پس از فروش

با تایید قیمت، فرآیند فروش متوقف نمیشه. در فرآیند داخلی شرکت، فرصت فروش مربوطه به سفارش فروش تبدیل و سفارش تولید (بدون قیمت گذاری) به واحد تولید ارسال میشه و حسابداری سفارش رو پردازش می کنه. در سیستم CRM محصولات و خدماتی که به مشتری ارائه شدن به صورت خودکار به عنوان محصولات فروخته شده یا دارایی های خریداری شده ثبت میشن. اما وقتی مشکلی به وجود، فرصت فروش مربوطه باید مجدد بررسی بشه و مشکل برطرف بشه.

یک راهکار CRM سیستم یکپارچه ای رو فراهم می کنه که خدمات مشتری و پشتیبانی مشتری رو به یک اکانت، محصول یا بازه زمانی پیوند میده. اینطوری در صورت بروز مشکل خیلی سریع تر و بهتر میشه اون رو برطرف کرد.

امکان طبقه بندی مشکلات بر اساس حوزه ها و دسته بندی های مختلف وجود داره. قابلیت مشکل/تیکت در یک CRM میتونه مشکل رو به یک فرد یا تیم مشخص در شرکت تولیدی ارجاع بده. ارتباطات و اقدامات لازم برای رفع یک مشکل مشخص ردیابی میشن. یک بازه زمانی میتونه برای برطرف کردن مشکل مشخص بشه. اینطوری دانش لازم جمع آوری و به طور موثری خلاصه میشه تا شرکت بدونه چه اقداماتی موثرن و چه مواردی مفید نیستن.

در نهایت محصول فروخته شده تولید میشه و تحویل و صدور فاکتور اون انجام میشه. تجزیه و تحلیل فروش برای تعیین الگوها در انواع یا مدل هایی از محصولات فروخته شده انجام میشن. اینطوری میشه فهمید آیا الگوی خاصی در جغرافیای مقصد کالای فروخته شده وجود داره یا نه.

نتایج و انتظارات

 نتایج استفاده از نرم افزار سی آر ام در شرکت های تولیدی و صنعتی در مدت زمان کوتاهی قابل مشاهده هستن. هدف نرم افزار بهبود پتانسیل فروش و بازاریابیه. علاوه بر این، بخش های بازاریابی و فروش میتونن گزارش های دقیقی رو با در نظر گرفتن رفتار مشتریان ارائه بدن.

این موضوع به کارشناسان خدمات مشتری و پشتیبانی کمک می کنه تا سریع تر به مشتری کمک کنن و در نهایت تجربه مشتریان رو بهبود بدن. CRM به تمرکز روی نیازهای بهترین مشتریان شرکت (فروشنده ها) کمک می کنه. 

سیستم CRM مشخص می کنه که اونها به چه چیزی نیاز دارن. بنابراین تامین خواسته های اونها دیگه کار سختی به حساب نمیاد. علاوه بر این، CRM میتونه سطح دقت رو افزایش بده و امکان استفاده موثرتر از قابلیت وب رو فراهم کنه. در دنیای دائما در حال تغییر فناوری های مدرن، این موضوع خیلی مهمه و CRM در کسب و کار نقش بسیار مهمی داره.

چرا نرم افزار CRM دانا برای تولیدکنندگان مناسب است

نرم افزار CRM دانا راهکاری برای شرکت های تولیدی با اتوماسیون فروش و بازاریابی در یک پلتفرم واحد هستش. این به کسب و کارها در تولید کمک می کنه تا با همکاری تیم های فروش و بازارایابی، برای ایجاد بینش های قدرتمند رشد کنن. مزایای این نرم افزار شامل:

استفاده آسان

یک رابط کاربری ساده باعث میشه تا کاربران در نرم افزار سرگردان نباشن و سازگاری رو افزایش میده. با داده های صحیح وارده شده در سیستم، دقیق ترین گزارش ها رو میشه دریافت کرد.

مقیاس پذیری

با پلن های تفکیک شده و قابلیت پرداخت هزینه به ازای ارتقای پلن انتخابی، فقط برای ویژگی هایی که واقعا به اونها نیاز دارین هزینه پرداخت می کنین. این ویژگی برای مشاغل کوچک و همینطور سازمان های متوسط خیلی عالیه.

استفاده از نرم افزار CRM دانا در صنعت تولیدی

در اینجا ما به 5 دلیل اشاره می کنیم که چطور یک CRM تولیدی مجهز به ویژگی های اساسی تولید میتونه به یکدست و چالاک شدن سازمان، پیش بینی تقاضای مشتری، و رفع تقاضا با سرعت و کارآمدی بالا و ارزش آفرینی کمک کنه.

این ویژگی برای شرکت هایی که در صنایع در حال تغییر سریع مثل های تِک، الکترونیک، خرده فروشی و غیره فعالیت دارن بسیار مفیده. یک راهکار CRM تولیدی میتونه به تولیدکننده ها کمک کنه زمان مورد نیاز برای توسعه یک محصول از مرحله کانسپت تا تحویل به بازار رو کاهش بدن. به همین دلیل دیگه نیازی به سرمایه گذاری در نرم افزار های برنامه ریزی تولید مختلف وجود نداره.

DANACRM به عنوان یک پلتفرم یکپارچه عمل می کنه و به شما اجازه میده تقاضا رو دقیقا پیش بینی کنین و به اطلاعات تولید بهبود یافته دسترسی داشته باشین. با تطبیق سریع تر و اقدام هوشمندانه تر، شرکت ها میتونن محصولات رو قبل از رقبای خودشون به بازار عرضه و مزیت رقابتی کسب کنن.

برای ادامه فعالیت، یک شرکت تولیدی باید به طور مداوم و کارآمد به تولید محصولات با کیفیت بالا ادامه بده. محصولات نامرغوب یا معیوب نه تنها وجهه برند رو خدشه دار می کنن بلکه باعث نارضایتی و ناخشنودی مشتری میشن که در نهایت کاهش فروش و درآمد رو به دنبال داره.

با وجود DANACRM به عنوان بهترین CRM برای شرکت های تولیدی، یک شرکت میتونه داده ها رو از منابع متعدد جمع آوری و تجزیه و تحلیل کنه. در این شرایط خطاهای فرآیندی که به نقص محصول منتهی میشه به صورت بی درنگ کشف میشن.

شکست در ساده سازی و بهینه سازی عملیات تجاری میتونه منجر به فرآیندهای بسیار پیچیده بشه. علاوه بر این، پیاده سازی پرهزینه نرم افزار مدیریت تولید میتونه روی ROI مورد نظر شرکت تاثیر مخربی داشته باشه.

پیاده سازی CRM در بخش تولید میتونه بینش دقیق و مفیدی در مورد عملیات، مدیریت موجودی، پردازش سفارش، زنجیره های انبارداری و توزیع رو در اختیار تولیدکنندگان قرار بده.

داشتن یک زنجیره تامین هوشمند میتونه نتایج خارق العاده ای رو به همراه داشته باشه، چرا که شرکت ها رو برای مدیریت برنامه های تولید توانمند می کنه. به علاوه، شما میتونین تامین مواد رو حفظ کنین و محصولات رو به سرعت از محل تولید به بازار منتقل کنین.

مدیریت ارتباط با مشتری در صنعت تولید میتونه ثابت کنه که قابلیت ایجاد تحول رو داره. تحویل ایمن یک محصول و خدمات پس از فروش برای یک شرکت تولیدی به اندازه بستن قرارداد جدید اهمیت داره.

یک سیستم CRM تولیدی به پیگیری هر گونه مشکل ضمانت، تعمیر یا خدمات و مدیریت سوالات روزمره، استعلام ها و تماس های پشتیبانی کمک می کنه. اینطوری تاخیرها کمتر و رضایت مشتری و شانس خریدهای بعدی بیشتر میشه.

بر خلاف سایر راهکارهای نرم افزاری در حوزه تولید، نرم افزار CRM یک ابزار بازاریابی ارزشمند هم هستش که به شما کمک می کنه تا فالوور و مشتری به دست بیارین. بخش های بازاریابی و فروش میتونن گزارش های دقیقی رو با در نظر گرفتن رفتار مشتریان ارائه بدن.

سیستم های CRM تولیدی به کارکنان پشتیبانی مشتری اجازه میدن تا به صورت فوری به مشتری کمک کنن و همچنین بینش های ارزشمندی رو ارائه میدن که در طول زمان به بهبود کیفیت محصول و فرآیندهای تجاری کمک می کنه. این موضوع به تسهیل عملیات، کاهش هزینه ها و افزایش سود کمک می کنه.

shape4 | داناپرداز

نرم افزار CRM دانا علاوه بر ذخیره سازی اطلاعات، میتونه پیش بینی های فروش و تولید، ردیابی دارایی، تقویت سرنخ و ادغام با سایر سیستم ها در کسب و کارتون رو هم به شما ارائه بده. صنعت تولید در طول چند سال اخیر شاهد تحولات چشمگیری بود. قبلا، یک شرکت تولیدی و صنعتی تنها به نیاز های مشتری پاسخ میداد، اما حالا توجه به مشتری خیلی بیشتر شده و کاربرد  راهکارهای نرم افزاری مانند نرم افزار CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی موجب شده که این صنایع، توانایی پاسخگویی موثر تری به مشتریان داشته باشند.

با بهره گیری از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان دانا، شرکت ها به جای اینکه صبر کنن تا مشتری به اونها بگه چه چیزی نیاز داره، میتونن تقاضا رو از ماه ها قبل پیش بینی کنن. جالب اینکه حتی کسب و کار های کوچک هم میتونن از نرم افزار CRM در شرکت های کوچک بهره ببرن. اینطوری میتونن شرایط تولید و اتوماسیون خودشون رو با توجه به تقاضاهای آینده مطابقت بدن. پویایی عصری که در اون زندگی می کنیم باعث شده تا کاربرد سی ار ام از هر زمان دیگه ای مهم تر باشه. شرکت های تولیدی و صنعتی برای تسهیل فرآیندهای کسب و کار و ارائه خدمات مشتری بی نظیر از CRM استفاده می کنن. کاربرد نرم افزار CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی اینه که میتونه دید 360 درجه ای رو نسبت به مشتریانتون به شما ارائه بده و بهبود مدیریت فروش و افزایش بهره وری تیم رو به دنبال داشته باشه.

مخاطبان خود را با یک دیدگاه واحد درک کنید

یک راهکار CRM کارآمد چند کانال ارتباطی محبوب رو به صورت همزمان در یک پلتفرم ارائه میده. این کانال ها میتونه شامل تلفن، چت یا ایمیل باشه و توزیع کنندگان با استفاده از اونها به راحتی میتونن با شما تعامل داشته باشن. با استفاده از یک راهکار CRM میتونین:

 • با قابلیت ردیابی وب سایت میتونین رفتار یک توزیع کننده علاقه مند به محصولتون رو هنگام بازدید از صفحات وب سایت درک کنین.
 • خلاصه ای سریع از تعامل قبلی اونها با شرکتتون از طریق ایمیل، تلفن، چت یا جلسات مستقیم رو مشاهده کنین.
 • از سفارشت خرید قبلی اونها یا اینکه در حال حاضر در کدوم مرحله از فرآیند خرید هستن مطلع بشین.
 • یادداشت های مربوط به هر مشتری رو اضافه کنین، وظایف و قرار ملاقات ها رو تنظیم کنین و فایل های لازم رو مستقیما در CRM آپلود کنین.
 • به اطلاعات دقیقی مثل تیکت های پشتیبانی در حال پیگیری یا معاملات باز دسترسی داشته باشین.
مخاطبان خود را با یک دیدگاه واحد درک کنید
با ارتباطات شخصی تعامل را تقویت کنید

با ارتباطات شخصی تعامل را تقویت کنید

با در اختیار داشتن اطلاعاتی در مورد مصرف کنندگان نهایی، فروشندگان بالقوه و توزیع کنندگان خود، میتونین ارتباطتون رو بر اساس علایق اونها شخصی سازی کنین. با استفاده از قابلیت اتوماسیون یک راهکار CRM مناسب میتونین:

 • لیست مخاطبین در حال رشد خودتون رو بر اساس جمعیت شناسی، موقعیت جغرافیایی، صنعت و رفتار تقسیم بندی کنین.
 • کمپین های کاملا شخصی سازی شده رو برای صنایع هدف و کاربران نهایی اجرا کنین و فروش رو افزایش بدین.
 • با ارسال خبرنامه و ایمیل در مورد محصولاتی که ممکنه به اونها علاقه مند باشن، توزیع کنندگان و فروشندگان علاقه مند رو پرورش بدین.
 • رها شدن سبد خرید رو با ارسال ایمیل های تراکنشی برای مشتریان بالقوه از بین ببرین.
 • دنبال های فروش رو برای فروشندگان فعلی خودتون ایجاد کنین تا معاملات به سرعت پیگیری و نهایی بشن.
 • با ارسال سرنخ ها، معاملات و حساب های واجد شرایط به طور مستقیم از داخل CRM به تیم فروش، حلقه بین بازاریابی و فروش رو محکم کنین.

فرآیند فروش خود را با اتوماسیون تسهیل کنید

یک CRM کارآمد به شما اجازه میده تا فرآیند فروشتون رو در سه مرحله ساده تسهیل کنین.

1- وقتی که یک فروشنده علاقه مند از وب سایت شما بازدید می کنه، میتونین توجه اونها رو جلب کنین و با استفاده از یک ربات چت با اونها تعامل داشته باشین و اطلاعات رو از طریق فرم های وب دریافت کنین. جزئیات هر کاربر مستقیما به CRM شما ارسال میشه و به ورود دستی اطلاعات نیازی نیست.

2- در مرحله بعد، با مدیریت خودکار قلمرو، میتونین سرنخ ها رو به طور خودکار به فروشندگان مربوطه اختصاص بدین.

3- بعدش فروشندگان شما میتونن با استفاده از سیستم امتیازدهی هوشمند و پیش بینی کننده که مبتنی بر هوش مصنوعی هستش، علاقه مندترین مشتریان رو شناسایی و اولویت دهی کنن.

نگاهی از بالا به هر محصول و معامله

با پیکربندی کاتالوگ محصولات منحصر به فرد خودتون، تمام جزئیات مربوط به محصولات رو در یک نمای یکپارچه همراه با قیمت گذاری، توضیحات محصول، ساختار تخفیف و غیره دریافت کنین. با یک CRM تولیدی مثل DANACRM میتونین با ایجاد پایپ لاین های متعدد، از نظر فروش عملکرد خیلی خوبی رو برای هر محصول به ثبت برسونین. این قابلیت به شما اجازه میده:

 • پایپ لاین فروش منحصر به فرد رو بر اساس مناطق، پروژه ها یا محصولات ایجاد کنین.
 • مراحل جداگانه برای هر پایپ لاین رو شخصی سازی کنین.
 • نحوه پیشرفت معاملات رو به صورت پویا و بصری ببینین.
 • با بینش های ارزشمند، تصمیمات تجاری بهتری بگیرین.
 • گزارش های فروش و بازاریابی بی درنگ، شناسایی گلوگاه ها و یافتن دلایل از دست دادن معاملات رو آسون می کنه.

با نرم افزار CRM تولیدی و صنعتی می تونین درک کنین:

 • از کدوم منابع بیشترین سرنخ رو دریافت می کنین.
 • کدوم محصولات بهترین فروش رو دارن و فروش کدوم محصولات رو باید متوقف کنین.
 • توزیع کنندگان/فروشندگان پردرآمد شما چه کسانی هستن؟
 • هر سال چند قرارداد رو نهایی می کنین؟
 • از کدوم منطقه یا صنعت بیشترین قرارداد رو دریافت می کنین؟
 • عملکرد تیم های فروش شما چطور هستش؟

یک قدم به مشتریان خود نزدیک تر شوید و بیشتر تجارت کنید

با کاربرد نرم افزار CRM در شرکت های تولیدی و صنعتی میتونین دید کامل و سرتاسری به سفر توزیع کنندگان و خرده فروشان خود داشته باشین. همچنین میتونین داده های ضروری رو که میخواین در بخش های مختلف نرم افزار نمایش داده بشه رو شخصی سازی کنین.

استفاده از این اطلاعات به شما در ساخت محصولات بهتر، همکاری با تیم های مختلف، هدف گیری صنایع مناسب و متناسب سازی پیام و شعارتون کمک می کنه. این موضوع نه تنها باعث افزایش درآمدتون میشه بلکه شما رو از رقباتون جلوتر قرار میده و در نتیجه پیشتاز باقی میمونین.

یک قدم به مشتریان خود نزدیک تر شوید و بیشتر تجارت کنید

سوالات متداول

نرم افزار CRM تولیدی و صنعتی، به تولیدکنندگان اجازه میده اطلاعات مشتری مثل آدرس، شماره تلفن، جمعیت شناسی و مشکلات که تجربه می کنه رو پیگیری کنن. فروشنده ها میتونن با این داده ها برای به دست آوردن درک عمیق تری از مشتریان خودشون، شناسایی فرصت ها و نهایی کردن سریع تر معاملات بهره ببرن.

هدف اصلی از توسعه نرم افزارهای CRM تولیدی اینه که کسب و کارها بتونن درک عمیقی از خواسته ها و نیازهای مشتریانشون رو به دست بیارن. در عین حال، CRM به اونها اجازه میده تا تعاملات خودشون رو با مشتری بهبود بدن و یک موقعیت برد-برد برای هر دو طرف ایجاد بشه.

قبل از اینکه به جستجو در اینترنت مشغول بشین، یک تیم چندمنظوره رو تشکیل بدین که بخش های فروش، بازاریابی و سایر بخش هایی که قراره از راهکار CRM استفاده کنن رو شامل میشه. این بخش ها روزانه با سیستم فعلی تعامل دارن و این افراد معمولا در خصوص کارآمدی یا ناکارآمدی موارد درک بهتری دارن.

 • از هر یک از اعضای تیمتون بخواین که در مورد گردش کار موجود بحث کنن، گلوگاه ها و مناطقی رو که کمبود داده مانع کارایی میشه رو مشخص کنن.
 • گزارش هایی رو که در دسترس تیم قرار گرفتن رو بررسی کنین و در نظر بگیرین که چطور میشه اونها رو افزایش داد.
 • نحوه ارزیابی عملکرد دارایی های بازاریابی و فروش توسط تیم و همچنین عملکرد تیم و افراد رو تعیین کنین.
 • فهرستی از سیستم ها و برنامه هایی که CRM برای تعامل و ارتباط با اونها نیاز داره رو تهیه کنین.
 • در صورت امکان، هزینه فرآیندهای فعلی رو محاسبه کنین، اینطوری میتونین برای مقایسه تاثیر CRM بر روی آینده یک خط مبنا داشته باشین.

وقتی به دنبال یک سیستم CRM جدید هستین خیلی مهمه که مطمئن بشین همه ویژگی های لازم رو در بر می گیره. در زیر میتونین بعضی از رایج ترین ویژگی های نرم افزار CRM رو ببینین:

تماس با مدیریت

به کاربران اجازه میده اطلاعات مربوط به تعاملات مشتری رو جمع آوری، ثبت و دسته بندی کنن. این اطلاعات مکالمات تلفنی، ایمیل ها، بازدید از وب سایت، تعاملات با رسانه های اجتماعی، خرید و سایر موارد رو شامل میشه.

ردیابی فرصت و سرنخ

امکان ثبت و ردیابی سرنخ ها از منابع مختلف رو فراهم می کنه. علاوه بر این، تعریف تاکتیک ها برای هر فرصت، شناسایی تصمیم گیرندگان کلیدی، ردیابی رقبا و تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف اونها رو میسر می کنه.

رهگیری سفارش

امکان ردیابی خریدهای مصرف کننده و تکمیل اطلاعات تعامل با مشتری رو فراهم می کنه.

مدیریت ارتباط با مشتری یک راه حل نرم افزاریه که به کسب و کارها در سازماندهی تمام تماس های خود با مشتریان بالقوه و موجود کمک می کنه. CRM ابزار قدرتمندیه که به تولیدکنندگان کمک می کنه تا فرآیند فروش رو مدیریت کنن و در عین حال به اونها اجازه میده:

 • مشتریان و سفارشات قبلی اونها رو پیگیری کنین.
 • سرنخ های جدید فروش و چشم انداز تجاری رو شناسایی کنین.
 • فرآیند فروش رو ساده کنین و کارهای وقت گیر رو حذف کنین.
 • دریافت خدمات بهتر رو برای مصرف کنندگان فعلی آسون تر کنین.
پیمایش به بالا