لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

نرم افزار CRM برای کارشناسان فروش

کارشناسان فروش اعتقاد دارند که با استفاده از نرم افزار CRM قادر به نهایی کردن معاملات بیشتر در زمان کمتری هستند. طبیعتا هدف کارشناسان فروش، فروختن محصولات و خدمات شماست. برای افزایش میزان فروش باید با فرصت‌های فروش در بازه‌های زمانی مناسب ارتباط برقرار کنید و اطلاعات مفید و مرتبط با نیاز  اونها رو در اختیارشون قرار بدید. نرم افزار سی آر ام دانا انجام فعالیت‌های روزانه کارشناسان فروش رو برای اونها آسون تر کرده و به این ترتیب باعث نظم دهی به کارها و افزایش بهره وری می‌شه.

چرا کارشناسان فروش به نرم افزار CRM نیاز دارند؟

کارشناسان فروش بیشترین میزان تعامل رو با مشتری‌های بالقوه و احتمالی دارند و معمولا همیشه سرشون شلوغه و باید به وظایف مختلفی رسیدگی کنند. بررسی ایمیل‌ها، جلسات ملاقات، تماس‌های تلفنی، رسیدن به اهداف فروش و بررسی آمار و ارقام فروش، تنها بخشی از وظایف روزمره یک کارشناس فروش هست.

کارشناسان فروش نیاز دارند تا به راحتی فعالیت‌ها و اهداف فروش خودشون رو مدیریت کنند و به اطلاعات حساب‌ها و سابقه تماس با مشتری‌های فعلی و بالقوه دسترسی داشته باشند. به طور خلاصه کارشناسان فروش به یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان نیاز دارند تا زمانی که برای انجام فعالیت‌های تکراری روزانه صرف می‌کنند رو کاهش بدن و به این طریق بهره وری بالاتری داشته باشن.

کارشناسان فروش از نرم افزار CRM چه انتظاری دارند؟

سهولت استفاده از CRM برای کارشناسان فروش

یک نرم افزار سی آر ام باید انجام فعالیت‌ها رو برای کارشناسان فروش آسون‌تر کنه. بنابراین نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان مورد استفاده کارشناسان فروش باید با فرایندهای کسب و کار و نحوه فعالیت آن ها هماهنگی داشته باشه و این رابطه نباید برعکس باشه.

مدیریت زمان کارشناسان فروش در نرم افزار CRM

کارشناسان فروش باید قادر باشند با استفاده از تقویم کاری و برنامه ریزی موجود در نرم افزار CRM، زمان خود رو بهتر مدیریت کنند. به این ترتیب کارشناسان می‌توانند با تکیه بر داده‌های موجود در سی آر ام، فعالیت‌های خودشون رو اولویت بندی کرده و از زمانشون برای بستن معاملات بیشتر، به صورت هوشمندانه‌تری استفاده کنند.

به حداقل رسانی نیاز برای وارد کردن داده‌ها به صورت دستی در CRM توسط کارشناسان فروش

کارشناسان فروش به نرم افزار CRM ی احتیاج دارند که قادر باشه فرایند وارد کردن داده‌ها رو خودکارسازی کرده و زمان کافی برای پرداختن به فروش رو در اختیار کارشناسان قرار بده. هرچه میزان ورود داده‌ها به صورت دستی کمتر باشه، میزان بازدهی افزایش پیدا کرده و داده‌های به دست اومده دقیق تر خواهند بود.

نرم افزار CRM دانا بهترین نرم افزار CRM برای کارشناسان فروش

نرم افزار CRM کیفیت ارتباط شما با مشتریانتان، میزان بازدهی کارشناسان فروش و میزان فروش مجموعه شما را به میزان چشم گیری افزایش خواهد داد.

بهره‌وری حداکثری تماس‌های تلفنی

یکپارچگی تلفن و CRM راندمان کارشناسان فروش رو متحول می‌کنه.

نرم افزار سی آر ام دانا، به طور کامل با سیستم تلفنی شما یکپارچه میشه و مزیت‌های فراوانی رو در اختیار شما قرار میده. برای مثال کارشناس فروش برای تماس جدید فقط کافیه روی شماره مورد نظرش کلیک کنه تا دانا به طور خودکار تماس رو برقرار کنه، همزمان با تماس هم امکان ثبت یادداشت‌ها و فعالیت‌ها در اختیار کارشناس قرار میگیره. تماس‌های ورودی به صورت خودکار روی صفحه کارشناسان فروش باز میشه و اطلاعات و سوابق مشتری رو نمایش میده، از طرفی همه تماس‌ها رکورد میشه و به آسونی میتونید تماس‌های کارشناس‌ها رو رصد کنید.

آیا هنوز به صورت دستی شماره گیری می‌کنید؟

بخش قابل توجهی از زمان کارشناسان فروش در هر روز به شماره گیری و تماس‌های تلفنی با سرنخ‌ها و فرصت‌های فروش در CRM اختصاص پیدا می‌کنه. یک کارشناس فروش موفق می‌دونه که کلید موفقیت اون داشتن بیشترین پیگیری و تعامل با فرصت‌های فروش هستش و برای همین هم تلاش میکنه تعداد تماس‌های خودش تا جای ممکن بالا ببره.

آمادگی و اولویت فروش

40%
یه کارشناس فروش گاهی اوقات برای پیدا کردن شخص مناسب برای برقراری تماس، تا 40 درصد از زمانش رو هدر میده.

آیا هنوز از شیوه تماس سرد استفاده می‌کنید؟

وقتی که یک لیست از سرنخ‌هایی که باید پیگیری بشن رو در اختیار کارشناسان فروش قرار می‌دید، اونها کار رو از کجا شروع می‌کنند؟ ممکنه به نظر بیاد تماس سرد بهترین گزینه برای شروع کار باشه اما در واقع اینطور نیست و تماس سرد راه چندان پر بازدهی برای فروش نیست. به خصوص وقتی به این مسئله دقت می‌کنیم که کارشناسان فروش 50 درصد از زمان شون رو برای سرنخ‌هایی هدر میدن که هیچ وقت تبدیل به مشتری نمی‌شن.

راهکار مناسب فروش هوشمندانه است

امکان پیش بینی فروش به فرصت فروش در نرم افزار CRM دانا برای شما بعنوان کارشناس فروش مشخص می‌کنه که کدوم فرصت‌ها تنها یک قدم با تبدیل شدن به مشتری فاصله دارن و کدومشون دارن از تصمیم به خرید فاصله می‌گیرن. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان دانا با بررسی شانس فروش به فرصت ، فعالیت‌های فروش مرتبط و میزان پاسخگویی فرصت، به صورت هوشمندانه احتمال خرید رو مشخص می‌کنه. همین طور که این امتیاز ها تغییر می‌کنن، می‌تونید متوجه بشید که کدوم فعالیت‌های فروش روی امتیاز پیش بینی تاثیر بیشتری داشتند.
آمادگی و اولویت فروش

زمانتون رو برای وارد کردن اطلاعات هدر ندید.

فرایند زمان بر وارد کردن اطلاعات باعث کاهش شدید بهره وری می‌شه

می‌دونستید که 71% از کارشناسان فروش میگن که وقت زیادی رو برای وارد کردن داده‌ها و اطلاعات صرف می‌کنند؟ این یعنی کارشناسان فروش برای فروش محصولات و خدمات زمان کافی ندارند. وارد کردن اطلاعات تماس و اکانت و به روز رسانی مرحله فروشی که سرنخ‌ها توی اون قرار دارن به صورت مستمر، زمان بسیار زیادی از کارشناسان فروش می‌گیره و فرصت مورد نیاز برای فروش محصولات و خدمات رو از اونها می‌گیره.

با چند دقیقه صرف وقت برای خودکارسازی، می تونید ساعت ها تو زمان صرفه جویی کنید.

نرم افزار CRM دانا با اتوماسیون فعالیت‌های تکراری مثل وارد کردن شماره تماس یا آدرس ایمیل، تو زمان شما صرفه جویی می‌کنه و میزان بهره وری کسب و کارتون رو افزایش میده. فرایند ثبت و ذخیره سازی اطلاعات سرنخ ها رو خودکار کنید و به کارشناسان تون فرصت بدید تا روی فروش تمرکز کنند.

20%

بر اساس تحقیقات انجام شده توسط Accenture، کمی بیش از یک سوم هفته کاری یک کارشناس فروش صرف فروش می‌شه و 20% از این زمان برای انجام فعالیت‌های مربوط به مدیریت حساب سرنخ و ورود اطلاعات صرف می‌شه.

دستیابی با اهداف فروش کارشناسان فروش با نرم افزار CRM

بر اساس تجربیات ما، تیم فروش و کارشناسان از یک نرم افزار CRM این انتظارات رو داره:

ادامه مطلب
کسب و کارهایی که از نرم افزارهای CRM ی استفاده می‌کنن که فاقد قابلیت یکپارچه سازی کانال‌های ارتباطیه، قطعا از انتخابشون پشیمون هستند. این روزها مشتری‌ها و سرنخ ها دوست دارند از طریق هر وسیله و کانالی که دلشون میخواد با کسب و کارها ارتباط برقرار کنن و به همین دلیل استفاده از یک نرم افزار CRM با قابلیت یکپارچه سازی کانال‌های ارتباطی برای کارشناسان فروش از هر زمان دیگه‌ای مهم تره.
ادامه مطلب
معلوم نیست مشتری ایمیل‌هایی که براش ارسال می‌شه رو می‌خونه یا اینکه اصلا محتوای این ایمیل‌ها کاملا براش قابل درک هست یا نه. یک نرم افرار CRM باید با استفاده از ترکیب مناسبی از ایمیل و تماس تلفنی، به درگیر کردن مشتری کمک کنه.
ادامه مطلب
خیلی بده که چون نرم افزار CRM شما قادر به یکپارچه سازی تمامی کانال‌های برقراری تماس نیست، فرصت‌های فروش تون رو از دست بدید. نرم افزار CRM دانا ، با داشتن امکان یکپارچه سازی کانال‌های تماس، امکان پاسخ دهی سریع و حفظ ارتباط با مشتری‌ها و فرصت های فروش رو برای کارشناسان فروش و کسب و کار شما فراهم می‌کنه.
ادامه مطلب
ممکنه با برقراری تماس‌های متعدد مزاحم مشتری بشم. ممکنه مشتری فعلا قصد خرید نداشته باشه و مشغول پروژه‌های دیگه باشه و برای سلام و احوال پرسی و اینجور چیزها فرصت نداشته باشه و به همین دلیل تماس‌های تلفنی رو پاسخ نده. ممکنه تو چنین شرایطی ارسال اطلاعات مفید و کاربردی از طریق ایمیل، بهتر باشه و بتونه به ادامه دادن این ارتباط کمک کنه. بهترین نرم افزار CRM باید کمک کنه تا حفظ چنین تعادلی ممکن بشه.
قبل
بعدی

شما با اهداف فروش تون چقدر فاصله دارید؟

24.3%

نتایج تحقیقات نشون میدن که تنها 24.3% از کارشناسان فروش می‌تونن به اهداف فروششون دست پیدا کنن.

از اهداف فروشتون عقب افتادید؟

تا این روز از ماه چقدر درامد داشتید و برای رسیدن به هدف فروش ماهیانه تون باید چقدر دیگه فروش داشته باشید؟ با چند تا سرنخ ارتباط برقرار کردید؟ شما به عنوان یک کارشناس فروش اهداف و وظایف متعددی دارید و رسیدن به همه این اهداف گاهی اوقات خیلی سخت می‌شه.

اطلاعات به روز شده داشته باشید

با استفاده از نرم افزار CRM دانا می‌تونید بفهمید که کارشناسان فروش شما به چه میزان از اهداف فروشتون دست پیدا کردند. مهم نیست هدف تون افزایش درامد، افزایش تعداد سرنخ‌ها یا معاملات انجام شده باشه. با استفاده از نرم افزار CRM متوجه می‌شید که به چه میزانی از اهداف تون دست پیدا کردید و به چه میزان دیگه باید دست پیدا کنید.

 

برای ایجاد روابط ماندگار با مشتری هاتون با استفاده از نرم افزار CRM دانا آماده اید؟

بر خلاف بسیاری از نرم افزارهای موجود در این زمینه، نرم افزار CRM دانا به طور مستقل و بدون توجه به نیازهای کسب و کار فعالیت نمی‌کنه. می‌تونید نرم افزار CRM دانا رو با توجه به نیازهای کسب و کارتون سفارشی سازی کنید. سفارشی سازی نرم افزار می‌تونه  توسط مشتری و یا کارشناسان داناپرداز تنظیم و پیاده سازی بشه.

پیمایش به بالا