لوگو دانا پرداز
49258000 - 021
لوگو

واژه نامه اصطلاحات CRM

ب

پ

ت

ث

ج

چ

ح

خ

د

ذ

ر

ز

ژ

س

ش

ص

ض

ط

ظ

ع

غ

ف

ق

ک

گ

ل

م

ن

و

ه

ی

الف

واژه نامه حروف الف

آخرین تماس | Last Touch

آخرین تماس، آخرین باری است که مشتری قبل از تبدیل (تبدیل به یک مشتری و خرید محصول یا سرویس شرکت) با یک شرکت یا نام تجاری تماس داشته است.

اتوماسیون بازاریابی | Marketing Automation

اتوماسیون بازاریابی استفاده از نرم افزار به منظور ساده سازی و اندازه گیری فعالیت های مربوط به بازاریابی، مانند ارتباط با مشتری (به عنوان مثال ارسال خبرنامه)، تقسیم مشتری و مخاطب، یا ردیابی، امتیاز دهی و پیش بینی به طور خودکار است. اتوماسیون به استفاده از ابزار و نرم افزار اشاره دارد به طوری که می توان پردازش های دستی را کاهش داد. به طور معمول، اتوماسیون بازاریابی توسط شرکت های بزرگتر برای مدیریت حجم سرنخی که برای پیگیری به تیم فروش ارسال می شود، مورد استفاده قرار می گیرد

اتوماسیون پشتیبانی و خدمات مشتریان | Customer Service and Support Automation

اتوماسیون پشتیبانی و خدمات مشتری نرم افزاری است که به مدیریت و بهینه سازی فرآیندهای مربوط به بخش خدمات و پشتیبانی مشتری شرکت (به عنوان مثال، Help Desk) کمک می کند. فرآیندهایی مانند شکایات یا مشکلات مربوط به مشتری، مسائل فنی، سیستم تیکت یا سیستم مدیریت تماس

ادغام | Integration

روند همگام سازی نرم افزار CRM با دیگر برنامه ها برای همکاری و بهره وری بهتر

ارجاع به بالا | Escalation

این فرایند به منظور کمک به حل مسئله مشتری به شکل سریع تر و کارآمد تر، مشتری را به بخش های بالاتر شرکت ارجاع می دهد. اگر بخش اولیه دانش، منابع و قدرت لازم برای پاسخ به درخواست مشتری را نداشته باشد، باید آن را به قسمت های دیگر منتقل کند. در صورتی که این فرایند به طور موثر پیاده سازی شده باشد، می تواند هزینه‌های عملیاتی کسب و کار را کاهش دهد.

ارزیابی سرنخ | Lead Qualification

ارزیابی سرنخ فرایند بررسی سرنخ است تا شرکت متوجه شود آیا یک سرنخ ارزش پیگیری دارد یا خیر

امنیت سطح فیلد | Field-level Security

حق یک مدیر برای محدود کردن دسترسی به فیلدهای یک ماژول با تنظیم مجوزهای خاص برای افراد خاص

اولین تماس | First Touch

اولین تماس، اولین تعامل یک مشتری بالقوه با یک شرکت یا برند را توصیف می کند. این تماس می تواند از طریق وبسایت، بنر، کتاب الکترونیکی، پست رسانه اجتماعی، بررسی یا استفاده از محصول (دانلود آزمایشی) و غیره باشد. پس از اولین تماس هدف این است که مشتریان را به سمت پایین قیف تبدیل انتقال داده و نهایتا آنها را به مشتری تبدیل کنند

ای. پی. آی | API

مجموعه ای از روال ها، پروتکل ها و ابزارها برای ایجاد برنامه های کاربردی نرم افزاری

ایجاد تقاضا | Demand Generation

ایجاد تقاضا به تلاش های هدفمند بازاریابی، فعالیت ها و برنامه ها برای ایجاد علاقه به محصولات شرکت، خدمات و یا نام تجاری در یک مخاطب خاص یا بازار اشاره دارد

ب

واژه نامه حروف ب

بنت | B.A.N.T

BANT یک چارچوب ارزیابی سنتی است که شامل چهار معیار رایج مورد استفاده توسط تیم فروش برای تعیین صلاحیت سرنخ (بودجه، اقتدار، نیاز و زمان بندی) است. بر اساس این معیارها تصمیم گرفته می شود که آیا مشتریان بالقوه می توانند به سمت جلو و پایین قیف فروش حرکت کنند یا خیر. در حالی که BANT هنوز هم توسط تیم های فروش سنتی استفاده می شود، CHAMP رویکردی جدیدتر برای ارزیابی سرنخ ها است

پ

واژه نامه حروف پ

پایگاه دانش | Knowledge Base

پایگاه دانش یک مخزن دیجیتالی است که در آن یک شرکت تمام اسناد پشتیبانی خود را ذخیره می کند و در دسترس کارکنان و مشتریان احتمالی قرار می دهد. از طریق مدیریت پایگاه دانش، یک شرکت می تواند اقدامات پشتیبانی مشتری را با افزایش خدمات خود یاوری بهبود دهد، که به نوبه خود باعث کاهش هزینه های پشتیبانی و افزایش طول عمر مشتری می شود

پورتال خود یاوری | Self Service Portal

یک پورتال خود یاوری یک پلت فرم دیجیتال (معمولا در وب سایت شرکت) است که شامل منابع (مانند پایگاه های دانش)، روال ها و ابزارهایی برای مشتریان به منظور دسترسی و استفاده از آنها برای حل برخی از مسائل مربوط به محصولات شرکت است. در صورتی که یک پورتال خود یاوری به طور موثر مدیریت شود، تجربه مشتری را بهبود بخشیده و هزینه های عملیاتی را کاهش خواهد داد.

پیش بینی | Forecast

روند پیش بینی یا ارزیابی فروش آینده و تنظیم اهداف کوتاه مدت و بلند مدت با استفاده از داده های گذشته فروش

ت

واژه نامه حروف ت

تجربه مشتری | Customer Experience

تجربه مشتری توصیف ادراک مشتری در حال تعامل با یک شرکت، کارکنان آن، نام تجاری یا دارایی های آن است. این تعامل می تواند شامل تعامل با کارمندان شرکت یا عناصر برند (وب سایت شرکت، کانال های رسانه های اجتماعی، مقالات سفید و غیره) باشد.

تخفیف ثابت | Flat Discount

تخفیفی که برای تمام مشتریان یا مشتریان احتمالی در نظر گرفته می شود.

تنظیمات حساب | Account Settings

ترکیبی از تنظیمات شخصی، ایمیل و شرکت سازمانی که مشتری احتمالی است.

تنظیمات شخصی | Personal Settings

گزینه های تنظیمات و سفارشی سازی که به کاربران کمک می کنند تجربه CRM خود را با توجه به ترجیحات خود شخصی سازی کنند،. کاربران می توانند زبان، منطقه زمانی، قالب تاریخ و غیره را انتخاب کنند

تولید سرنخ | Lead Generation

تولید سرنخ اشاره به فعالیت ها و فرآیندهای انجام شده برای پیدا کردن مشتریان بالقوه و اطلاعات تماس آنها (نام ها، ایمیل ها، آدرس ها، بینش شرکت و غیره) به منظور برنامه ریزی آینده و معرفی محصولات یا خدمات شرکت توسط یک کارشناس فروش دارد

چ

واژه نامه حروف چ

چمپ | C.H.A.M.P

CHAMP یک رویکرد به روز شده و مدرن تر برای ارزیابی مشتریان احتمالی است. این رویکرد روی 4 معیار چالش، اقتدار، سرمایه و اولویت تمرکز می کند و در مقایسه با رویکرد BANT چالش های پر اهمیت تر مراحل آغازین رودررویی با مشتریان احتمالی را در نظر می گیرد.

ح

واژه نامه حروف ح

حساب | Account

یک شرکت یا کسب و کار که سازمان شما با آنها مراودات تجاری دارد.

خ

واژه نامه حروف خ

خودکارسازی گردش کار | Workflow Automation

انتصاب اتوماتیک وظایف و به روز رسانی فیلد‌ها برای کاربران، بر اساس معیارهای تعریف شده در قوانین گردش کار.

خود یاوری مشتری | Customer Self Service

خدمات خودیاوری مشتری شامل ابزار ارائه شده توسط یک کسب و کار (اغلب از طریق وب سایت خود و یا یک پورتال خارجی است که مبتنی بر ابر و همیشه در دسترس است) می باشد که به مشتریان اجازه می دهد مسائل مختلف را در زمان و مکانی که ترجیح می دهند حل کنند. به عنوان مثال امکاناتی مانند مدیریت پروفایل و حساب، پردازش صورتحساب، درخواست اطلاعات، دسترسی به جوامع مشابه، پشتیبانی تیکت و پایگاه های اطلاعاتی برای کمک به حل مسائل مربوط به محصول یا پاسخ به سوالات.

د

واژه نامه حروف د

داشبورد | Dashboard

نمایش تصویری از گزارش های سفارشی شما، که به شما یک تصویر لحظه ای در زمان واقعی از معیارهای کلیدی سازمان ارائه می دهد.

ر

واژه نامه حروف ر

رکورد | Record

یک رکورد مجموعه کاملی از اطلاعات مربوط به یک مشتری را فراهم می کند. سرنخ ها، کانتکت ها، حساب ها و فرصت های فروش انواع مختلفی از رکورد هستند.

روند تایید | Approval Process

روند تایید به شما اجازه می دهد معیارهای خاصی را مشخص کنید که بر اساس آن پرونده ها به طور خودکار برای تایید مدیریت در نرم افزار CRM ارسال می شوند.

س

واژه نامه حروف س

سرعت فروش | Sales Velocity

سرعت فروش نشان می دهد که فرصت های فروش با چه سرعتی در مراحل فروش تعیین شده توسط یک سازمان حرکت می کنند. به طور معمول، سرعت فروش بالا به معنی این است که فرصت های فروش به سرعت در حال حرکت از طریق پایپ لاین به مرحله بسته شدن قرار داد هستند. برعکس، فرصت های فروشی که مدت زیادی در مراحل اولیه یا در میانه باقی می مانند نشان دهنده سرعت پایین فرایند فروش هستند. نرم افزار CRM می تواند با ایجاد گزارش ها و داشبوردهای بصری کمک کند کاربر بتواند در یک نگاه پایپ لاین فروش را مشاهده و بررسی کند. این بررسی ها می توانند نشان دهند که آیا تیم فروش در مسیر درست قرار دارد یا خیر و همچنین در شناسایی مسائل امنیتی و مسائل دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سرعت قیف فروش | Funnel Velocity

سرعت قیف فروش را مشخص می کند و اینکه کانتکت ها و سرنخ های فروش با چه سرعتی از یک مرحله از قیف به مرحله بعدی منتقل می شوند.

سرنخ | Lead

مشتریان احتمالی که علاقه مند به محصول یا شرکت شما شده اند.

سرنخ آماده خرید | Sales-Ready Lead

سرنخ آماده خرید دو ویژگی خاص دارد. این سرنخ هم به دنبال محصولی برای بر طرف کردن نیازها و حل مشکلات است و هم یک تصمیم گیرنده در داخل شرکت مشغول بررسی روند خرید و نهایی کردن معامله است.

سرنخ ارزیابی شده بازاریابی | Marketing-Qualified Lead

سرنخ های ارزیابی شده توسط بازاریابی، سرنخ هایی هستند که ارزش پیگیری توسط تیم فروش را دارند. این سرنخ ها به خرید محصول یا استفاده از خدمات علاقه نشان داده اند و برای حرکت به مرحله بعد در قیف فروش، صلاحیت لازم را دارند.

سرنخ ارزیابی شده فروش | Sales-Qualified Lead

سرنخ ارزیابی شده فروش، یک مشتری بالقوه است که توسط بخش فروش به عنوان یک کانتکت با ارزش برای پیگیری تایید شده است. یک SQL قصد خرید دارد و معیارهای صلاحیت مورد نظر شرکت را برای پیشرفت در قیف فروش کسب کرده است.

سرنخ بی ارزش | Junk Lead

سرنخ بی ارزش کانتکتی است که ممکن است علاقه مند به خرید کالا یا خدمات شرکت شده باشد، اما مشخص شده است که واجد شرایط نیست به عنوان مثال در موقعیت تصمیم گیری در شرکت خود قرار ندارد و یا در منطقه جغرافیایی هدف نیست یا دیگر به دنبال سرمایه گذاری در شرکت شما نیست.

سرنخ پذیرفته شده بازاریابی | Marketing-Accepted Lead

سرنخ پذیرفته شده برای بازاریابی یک مشتری احتمالی است که بر اساس معیارهای دموگرافیک و جغرافیایی (به عنوان مثال اندازه شرکت، منطقه، صنعت و غیره) به عنوان یک مشتری مناسب شناخته شده است که هم به محصولات شرکت علاقه مند است و هم در موقعیت خرید قرار دارد.

سرنخ پذیرفته شده فروش | Sales-Accepted Lead

سرنخ پذیرفته شده فروش یک سرنخ ارزیابی شده بازاریابی است که برای ارزیابی بیشتر به واحد فروش منتقل شده است

سرنخ تبدیل شده | Converted Lead

سرنخ تبدیل شده، سرنخی است که وضعیت آن تغییر کرده است. به این معنی که برای یک سرنخ، یک حساب یا کانتکت ایجاد شده یا سرنخ به مشتری احتمالی تبدیل شده است. تبدیل سرنخ معمولا پس از ارزیابی آن توسط تیم فروش و ثابت شدن ارزش پیگیری اتفاق می افتد، با این حال بسته به فرآیندها و دستورالعمل های داخلی سازمان، قوانین و جدول زمانی برای تبدیل یک سرنخ ممکن است متفاوت باشد.

سرنخ فروش گرم | Hot Lead

“سرنخ فروش گرم” یک اصطلاح است که معمولا به یک کانتکت اشاره می کند که نشان می دهد قصد قوی برای خرید دارد. یک کارشناس فروش ممکن است پس از یک جلسه اولیه قوی یک سرنخ فروش را به عنوان “گرم” دسته بندی کند؛ یا یک سیستم هدایت اتوماتیک ممکن است وقتی که یک مشتری احتمالی اقداماتی که معمولا به خرید می انجامند را انجام می دهد، مانند درخواست یک نسخه رایگان یا دیدار با کارشناس فروش؛ او را به عنوان سرنخ “گرم” تلقی کند.

سرنخ های بازیافتی | Remarket Lead

سرنخ های بازیافتی سرنخ هایی هستند که از طریق فعالیت های فروش و بازاریابی برونگرا ایجاد شده اند، اما هنوز به عنوان یک مشتری احتمالی واجد شرایط نیستند. از آنجایی که آنها هنوز آماده فروش نیستند، برای ادامه پرورش به بازاریابی منتقل خواهند شد

سرنخ های خام | Raw Leads

سرنخ خام یک کانتکت ارزیابی نشده است که از طریق فعالیت های بازاریابی مانند درخواست خرید یک دارایی، تعامل در رسانه های اجتماعی، مشارکت در وبینار و یا حضور شخصی در رویدادهای شرکت ایجاد شده است. سرنخ خام شخصی است که از شرکت اطلاعات در خواست کرده، اما تا به حال توسط یک کارشناس فروش ارزیابی نشده است.

سفارشی سازی | Customization

روند اصلاح و یا تغییر زمینه ها با توجه به نیازهای منحصر به فرد یک کسب و کار

سفر مشتری | Customer Journey

سفر مشتری تمام چرخه عمر مشتری را از اولین نشانه‌های تمایل به خرید و در طول دوره ارزیابی و خرید تا پس از فروش و خرید مجدد احتمالی شامل می شود

سی. آر. ام | CRM

روش ها، استراتژی ها و فن آوری های نرم افزاری که شرکت ها برای تجزیه و تحلیل و بهبود روابط مشتریان و همچنین رشد فروش استفاده می کنند

غ

واژه نامه حروف غ

غنی سازی داده ها | Data Enrichment

غنی سازی داده ها به فرآیند افزایش سوابق CRM با داده های اضافی مانند تاریخ ادغام و خرید شرکت، تاریخچه کاری کانتکت، مخاطبین یا ارتباطات تجاری کانتکت و دایره اجتماعی او اشاره دارد. هدف از غنی سازی داده ها این است که کارشناس فروش با حداقل تلاش دستی درک عمیق تر و اطلاعات بیشتری در رابطه با کانتکت ها به دست بیاورد.

ف

واژه نامه حروف ف

فرایند تبدیل سرنخ | Lead Conversion Process

فرآیند تبدیل سرنخ مراحل تبدیل شدن سرنخ ها را توصیف می کند. فرایندی که در آن یک کارشناس فروش در سیستم CRM برای یک سرنخ، کانتکت، حساب و مرحله مشتری احتمالی می سازد.

فرصت فروش | Deal

مهمترین رکورد در هر سیستم CRM. فرصت های فروش برای سازمان شما درآمد زایی می کنند.

فروش بسته شده | Closed Sale

یک فروش بسته شده، سرنخی است که به مشتری تبدیل شده است

فعالیت‌ها | Activities

وظایف، تماس ها، جلسات و رویدادهایی که یک نماینده فروش انجام می دهد.

فیلد | Field

یک قسمت داده ای از قبیل نام، تاریخ تولد، ایمیل یا شماره تلفن.

فیلد های سفارشی | Custom Fields

زمینه های منحصر به فردی که شما می توانید برای نیازهای تجاری خود ایجاد کنید.

فیلدهای فرمول دار | Formula Fields

فیلد های تعریف شده توسط کاربر که می توانند داده ها را به صورت پویا بر اساس مقادیری که توسط سایر فیلدهای استاندارد یا سفارشی به دست می آیند محاسبه کنند.

ق

واژه نامه حروف ق

قوانین امتیاز دهی | Scoring Ruless

قوانین امتیازدهی به شما کمک می کند تا سرنخ ها، کانتکت ها، حساب ها و فرصت های فروش را بر اساس نمرات اولویت بندی کنید. این نمره بر اساس ویژگی های ثبت شده مشتری و نقاط تماس مانند تماس های تلفنی، ایمیل ها، سیگنال های اجتماعی و غیره است.

قوانین به اشتراک گذاری داده ها | Data Sharing Rules

قوانینی که تعیین می کنند شما داده های خود را با چه کسانی به اشتراک می گذارید. این قوانین دسترسی به داده ها توسط کاربران اضافی که متعلق به سایر نقش ها و گروه ها هستند را ممکن می کنند.

قوانین گردش کار | Workflow Rules

مجموعه ای از اقدامات (مانند اعلان های ایمیل، وظایف و به روز رسانی های فیلد) که هنگام فراهم شدن شرایط خاص اجرا می شوند. این قوانین، فرایند ارسال اعلان های ایمیل، اختصاص دادن وظایف و به روز رسانی زمینه های خاصی از یک سابقه را هنگامی که یک قاعده به وجود می آید، به صورت خودکار انجام می دهند.

قیف بازاریابی | Marketing Funnel

قیف بازاریابی یک شکل سیلندر با قسمت بالایی پهن و قسمت پایینی باریک است که تجسمی است از مراحل مختلف (آگاهی، علاقه، در نظر گرفتن، قصد، ارزیابی، خرید) تبدیل یک مشتری بالقوه از نقطه تماس اول به مشتری. یک قیف بازاریابی با طراحی مناسب همچنین پیگیری امور مشتریان احتمالی و هدایت آنها در هر مرحله را نیز ساده تر می کند. یک قیف بازاریابی همچنین می تواند بازخورد مناسبی در مورد اقدامات تاثیر گذار روی مشتری در مراحل مختلف، از جمله پیگیری تماس های تلفنی یا جلب کردن توجه آنها به گزارش های مثبت در مورد محصول ارائه دهد

قیف فروش | Sales Funnel

قیف فروش تجسمی از تمام فرصت های فروش شرکت که توسط مراحل فروش طبقه بندی شده می باشد. مدیریت فروش اغلب به قیف فروش به عنوان راهی برای سرعت سنجی عملکرد فروش نگاه می کند. یک قیف قوی، در تمام مراحل خوب است؛ اما یک قیف با فرصت فروش پایین در بعضی مراحل می تواند نشان دهنده کاهش درآمد در آینده باشد. به طور معمول مشتریان احتمالی بیشتر با احتمال فروش کمتر در قسمت پهن بالای قیف و مشتریان احتمالی کمتر با احتمال فروش بالاتر در قسمت باریک پایین قیف قرار دارند؛ به این ترتیب وضعیت مشتری های احتمالی شبیه به یک قیف است.

ک

واژه نامه حروف ک

کاربر | User

فردی که به حسابی در CRM دسترسی دارد، سوابق خود را مدیریت می کند و می تواند به پرونده های اشتراک گذاری شده توسط کاربران دیگر در سازمان دسترسی داشته باشد.

کانال | Channel

سیستم های پیام رسانی که اطلاعات را بین کاربران به اشتراک می گذارند. کانال ها کل سازمان را به هم متصل می کنند و کاربران را در بحث های موضوعی خاص شرکت می دهند

کانتکت | Contact

افرادی که برای کسب و کار با آنها ارتباط برقرار می کنید. در یک سناریوی B2B، آنها می توانند شرکای کسب و کار شما یا نقطه تماس شرکای شما باشند

کمپین | Campaign

کمپین ها فعالیت های بازاریابی (درونگرا یا برونگرا) هستند که هدف آنها ایجاد علاقه و آگاهی در مورد محصولات، خدمات و نام تجاری شرکت است. نمونه های کمپین های برونگرا می تواند ارسال ایمیل برای معرفی محصول جدید، تبلیغات چاپی، تماس های سرد و یا برگزاری رویدادهای مختلف باشد. نمونه های کمپین های درونگرا عبارتند از ارسال فرم های وب به سرنخ برای جمع آوری اسامی افرادی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول هستند و همچنین بهینه سازی موتور جستجو و یا رسانه های اجتماعی

کیس ( تیکت یا درخواست) | Cases

مسائل مربوط به مشتری است که توسط مشتری یا نماینده فروش او مطرح شده است و باید به آنها پرداخته شود. این مسائل ممکن است به یک پرونده پشتیبانی منجر شوند و یا تغییرات ساده ای در خصوص اطلاعات مشتری (به عنوان مثال، به روزرسانی آدرسشان) باشد.

گ

واژه نامه حروف گ

گردش کار | Workflow

گردش کار شامل یک سری از مراحل (وظایف، تعاملات، فعالیت ها) لازم برای تکمیل فرآیند کار کسب و کار است. در یک گردش کاری متوالی، قبل از اینکه مرحله بعدی شروع شود، لازم است مرحله قبل از آن تکمیل شود. در یک گردش کار موازی، دو یا چند مرحله می‌توانند همان زمان رخ دهند.

گزارش تحلیلی سی. آر. ام | CRM Analytical Reporting

گزارشات فرایندهایی که در یک سیستم CRM اجرا می شوند؛ این گزارشات بینش خاصی را در مورد مشتریان ایجاد می کند، مانند روند خرید، تحلیل های جمعیتی، تجزیه و تحلیل چند بعدی و مقایسه های دوره ای.

م

واژه نامه حروف م

ماژول های سفارشی | Custom Modules

ماژول هایی که می توانید برای نیازهای تجاری خود تنظیم کنید

مدیریت پایپ لاین | Pipeline Management

پایپ لاین فروش مخزنی است از تمام مشتریان احتمالی شرکت که در مراحل مختلف فرآیند فروش قرار دارند. پایپ لاین فروش معمولا مشتریان احتمالی را از کمترین احتمال خرید (حداقل احتمال بستن قرارداد فروش) به بالاترین احتمال خرید چینش می کند.

مدیریت تجربه مشتری | Customer Experience Management

مدیریت تجربه مشتری (CXM یا CEM) ابزار و فرآیندهای شرکت را برای مدیریت و بهبود تعاملات مشتری با کسب و کار آنها توصیف می کند. با مدیریت موثر تجربه مشتری؛ وفاداری، چرخه حیات و ارزش عمر مشتری می تواند بهبود یافته یا افزایش یابد

مدیریت سرنخ | Lead Management

مدیریت سرنخ فرآیند یافتن و سازماندهی مشتریان احتمالی یک شرکت است. مدیریت سرنخ معمولا شامل مراحل مختلفی می شود که در آن هر دو بخش بازاریابی و فروش دخیل هستند و اغلب با فرآیند تولید سرنخ شروع می شود. هدف مدیریت سرنخ این است که به طور موثر با کانتکت ها ارتباط برقرار کند تا آنها را به سمت پایین تری از قیف خرید هدایت کند و در نهایت آنها را تبدیل به مشتری قطعی کند

مدیریت عملکرد فروش | Sales Performance Management

مدیریت عملکرد فروش شامل نظارت، آموزش و هدایت کارشناسان فروش و روش های مورد استفاده آنها به منظور بهبود فروش و مهارت های افراد در ردیابی و سازماندهی اطلاعات مشتری است. در مدیریت عملکرد فروش همچنین تنظیم اهداف و راههای جبران برای رسیدن به اهداف تعیین شده نیز در نظر گرفته شده است. نرم افزارهای مدیریت عملکرد به منظور تسهیل، ساده سازی یا خودکار سازی فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیریت کمپین | Campaign Management

مدیریت کمپین به برنامه ریزی، پیاده سازی و جمع آوری نتایج فعالیت های بازاریابی مرتبط با یک هدف خاص اشاره دارد (مانند فروش یک محصول جدید، افزایش آگاهی برند یا تبلیغ برای رویدادهای شرکت)

مدیریت مشتری احتمالی | Opportunity Management

مدیریت مشتری احتمالی مدیریت فرصت های فروش درون پایپ لاین فروش سازمان است. هدف از مدیریت مشتریان احتمالی انجام معاملات بیشتر با حداقل تلاش است. نرم افزار CRM با سازماندهی داده ها و فعالیت های مربوط به مشتریان احتمالی و همچنین اطمینان از رعایت شدن قوانین، مقررات و بهروش‌ها در فرایندها به مدیریت مشتریان احتمالی کمک می کند

مدیریت موفقیت مشتری | Customer Success Management

مدیریت موفقیت مشتری اشاره به ابزار و فرایندهایی دارد که شرکت برای حفظ مشتریان از طریق حفظ ارتباط با مشتری و فعالیت های پرورشی خود استفاده می کند. مدیریت موفق مشتری گاهی به عنوان مدیریت حساب نیز شناخته می شود.

مراحل پایپ لاین | Pipeline Stages

نمایش بصری از محل قرار گرفتن مشتریان احتمالی در فرایند فروش.

مراحل فروش | Sales Stages

مراحل فروش مراحل حرکت مشتری احتمالی در قیف یا پایپ لاین فروش را نشان می دهد. نرم افزارهای CRM دارای طراحی های لازم برای مراحل فروش هستند و مشتریان می توانند این مراحل فروش را با هماهنگی با مراحل فرایند فروش خود، پیکربندی کنند.

مشتری احتمالی | Opportunity

یک مشتری احتمالی یک فرصت فروش با احتمال خرید است. یک مشتری احتمالی ممکن است یک حساب موجود یا یک حساب جدید باشد. نرم افزار CRM می تواند با ردیابی، مدیریت و سازماندهی تمام اطلاعات و فعالیت های مربوط به مشتریان احتمالی به کسب و کارها کمک کند.

ن

واژه نامه حروف ن

نرم افزار اتوماسیون فروش | Sales Automation Software

اتوماسیون نیروی فروش نرم افزار مورد استفاده برای خودکار سازی وظایف فروش، مانند مدیریت کانتکت، پردازش سفارش، کنترل موجودی، ردیابی سفارش، پیش بینی فروش یا تجزیه و تحلیل عملکرد است.

نرم افزار مدیریت حساب | Account Management software

نرم افزاری که به عنوان یک سیستم اطلاعات حسابداری پرونده های حساب‌ها را از طریق ماژول های مختلف ثبت و پردازش می کند.

نسخه انترپرایز | Enterprise Edition

نسخه CRM مناسب برای شرکت ها و تیم های بزرگ است که در آنها هماهنگی بین بخش های مختلف، اهمیت بالایی دارد.

نسخه حرفه ای | Professional Edition

نسخه طراحی شده برای کاربران که نیاز به قابلیت های کامل CRM دارند.

نقش | Role

نقشها به شما این امکان را می دهند که سلسله مراتب سازمان خود را در نرم افزار CRM تنظیم کنید. کاربران بالاتر در سلسله مراتب می توانند به رکوردهای کسانی که در سلسله مراتب پایین تر قرار دارند دسترسی پیدا کنند.

نقش کانتکت | Contact Role

نقش کانتکت توضیح می دهد که یک کانتکت چگونه با یک کیس، فرصت یا حساب مرتبط است. یک کانتکت می تواند بیش از یک نقش داشته باشد (به عنوان مثال، رضا احمدی می تواند هر دو نقش مشتری و شریک را داشته باشد)، در حالی که اطلاعات کانتکت فقط باید یک بار تعریف شده باشند.

و

واژه نامه حروف و

وارد كردن | Import

فرآیند جمع آوری داده ها از منابع مختلف خارجی و انتقال آنها به نرم افزار CRM

ویژگی های فیلد | Field Properties

ویژگی ها و رفتار اختصاص داده شده به داده یک فیلد.

ه

واژه نامه حروف ه

هدف فروش | Quota

اهداف تعیین شده برای کارشناسان فروش در یک دوره زمانی مشخص

هشدار گردش کار | Workflow Alerts

اطلاعیه هایی که می توانید در سیستم CRM خود ایجاد کنید. هنگامی که یک قانون گردش کار خاص فعال می شود، یک قالب ایمیل به شخص مربوطه یا افرادی که در سازمان هستند ارسال می شود.

اگر میخواهید از اصطلاحات فروش و بازاریابی هم مطلع شوید به صفحه ” اصطلاحات فروش و بازاریابی ” مراجعه کنید.

پیمایش به بالا