لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

با ماژول مدیریت سرنخ های نرم افزار CRM دانا، از هر منبعی مشتری جذب کنید

گام های نخست فروش را قدرتمند بردارید. حتی یک پرسش ساده می تواند آغازگر فروشی بزرگ باشد. اطلاعات مربوط به مشتریان بالقوه مانند بازدید کنندگان نمایشگاه یا کسانی که فرم تماس سایت را تکمیل کرده اند را به عنوان سرنخ فروش در نظر گرفته و فرآیند فروش را از این جا شروع کنید. نرم افزار CRM دانا، کامل ترین ابزار مدیریت سرنخ ها را در اختیار شما قرار می دهد.

مدیریت سرنخ در نرم افزار CRM دانا چه کمکی به شما می کند؟
هیچ مشتری احتمالی از نظر شما پنهان نخواهد ماند
اطلاعات کلیدی درباره سرنخ ها همیشه در دسترس است
سرنخ ها بر اساس احتمال موفقیت رتبه بندی شده و درست به اندازه نیاز برای هر سرنخ زمان بگذارید

مدیریت سرنخ چیست؟

قبل از اینکه به مدیریت سرنخ بپردازیم، ابتدا باید بدونید که منظور از سرنخ فروش در نرم افزار CRM دانا چیه، خب به هر فرد حقیقی یا حقوقی که به صورت بالقوه بتونه مشتری شما باشه اصطلاحا یک سرنخ فروش یا (Sales Lead) گفته می‌شه،مثلا افرادی که در نمایشگاه به غرفه شما سر زده اند یا، افرادی که فرم‌های سایت شما رو پر کردند و یا حتی افرادی که خود شما اونها رو شناسایی کردید مثلا مشتری یکی از رقبای شما.

یک تیم فروش موفق همیشه برای ایجاد سرنخ های جدید تلاش می‌کنه و هدف بسیاری از هزینه‌های تبلیغاتی ایجاد سرنخ‌های جدید هستش، پس شما باید روش خوب و مشخصی برای مدیریت این سرنخ‌ها و تبدیل اونها به مشتری داشته باشید. مدیریت سرنخ یک فرایند مهم در فروش است که طی اون مشخصات سرنخ‌ها ثبت و جمع آوری میشه و پس از ارزیابی اولیه، در صورت مثبت بودن نتیجه ارزیابی، اون سرنخ به فرصت فروش تبدیل می‌شه.

این فرآیند سرنخ‌های ورودی از منابع مختلف مانند نمایشگاه و برنامه‌های بازاریابی را ارزیابی و دسته بندی کرده و ابزارهای لازم برای مدیریت آن ها را در اختیار شما قرار می دهد. اگر می خواهید دید کاملی از مشتریان هدف و کسانی که به برند شما علاقمند هستند داشته باشید به یک پلتفرم مدیریت سرنخ احتیاج دارید. نرم افزار CRM دانا امکانات متنوعی برای مدیریت سرنخ های فروش در اختیار شما قرار می دهد. تفاوتی ندارد که شما صاحب یک برند جهانی یا کسب و کاری نوپا هستید، مدیریت سرنخ های نرم افزار CRM دانا به شما کمک م‌کند، مشتریان بالقوه را شناسایی و در کوتاه ترین زمان آن ها را به مشتری واقعی و فروش موفق تبدیل کنید.

مدیریت سرنخ چیست؟

توزیع خودکار سرنخ های فروش در نرم افزار CRM دانا

با استفاده از گردش کار، سرنخ‌ های فروش تولید شده را بر اساس موقعیت جغرافیایی، محصول یا دپارتمان به کارشناسان تخصیص دهید. همچنین می توانید از روش تخصیص گردشی استفاده کنید تا سرنخ ها به صورت مساوی بین کارشناسان تقسیم شود. با مدیریت شیوه تخصیص اطمینان داشته باشید که فعالیت های فروش روی همه سرنخ ها انجام می شود.
توزیع خودکار سرنخ های فروش در نرم افزار CRM دانا​
تعریف فعالیت روی سرنخ فروش در نرم افزار CRM دانا​

تعریف فعالیت روی سرنخ فروش در نرم افزار CRM دانا

هر سرنخ فروش برای تبدیل شدن به مشتری وفادار نیازمند توجه و ارائه اطلاعات مناسب است. برای این کار می تونید فعالیت های بازاریابی مثل برگزاری جلسه، ارسال اطلاعات و تماس های پیگیری رو برای هر سرنخ فروش در نرم افزار CRM دانا تعریف کنید. دانا این فعالیت ها رو به شما یادآوری می کنه و حتی می تونید با استفاده از گردش کار انجام خیلی از این کارها رو به دانا بسپارید و سرنخ های بیشتری رو به مشتری تبدیل کنید.

بررسی اثر بخشی کمپین ها براساس سرنخ

بسیاری از سرنخ ها در کمپین های بازاریابی ایجاد می شوند. کمپین مبدا هر سرنخ را مشخص کنید تا با توجه به سرانجام سرنخ ها گزارشی از اثربخشی هر کمپین داشته باشید.
بررسی اثر بخشی کمپین ها براساس سرنخ
بررسی اثر بخشی کمپین ها براساس سرنخ

افزودن پیغام، یادداشت و فایل پیوست به سرنخ های فروش در نرم افزار CRM دانا

اطلاعات تکمیلی درباره سرنخ را به صورت یادداشت در فرم سرنخ ذخیره کنید تا سایر کارشناسان به آن اطلاعات دسترسی داشته باشند. برای کارشناسان یادداشت بگذارید و در صورت نیاز فایل هایی را به سرنخ پیوست کنید

رتبه بندی سرنخ های فروش در نرم افزار CRM دانا

سرنخ ها ارزش آفرینی یکسانی نخواهند داشت و برخی برای سازمان پر سود تر هستند. با رتبه بندی سرنخ ها میزان فعالیت و زمانی که برای هر سرنخ باید صرف شود را مشخص نمایید و سرنخ های خود را اولویت بندی کنید. معیار رتبه بندی را براساس سیاست های سازمان خود تعریف کرده و با استفاده از گردش کار به صورت خودکار این سرنخ ها را رتبه بندی کنید
رتبه بندی سرنخ های فروش در نرم افزار CRM دانا​

تهیه گزارشات تحلیلی

تعداد سرنخ های ورودی از هر کانال، نرخ تبدیل سرنخ ها و عملکرد کارشناسان در تبدیل سرنخ را به صورت گزارشات فصلی مشاهده از این اطلاعات برای بهبود فروش استفاده کنید.

تبدیل سرنخ به فرصت فروش در نرم افزار CRM دانا

وقتی که سرنخ در جهت فرآیند فروش پیش می رود و مشتری نسبت به خرید مشتاق تر می شود دیگر این مشتری یک سرنخ خام نیست و به یک فرصت فروش احتمالی تبدیل شده است. در این حالت نیازی به ایجاد فرصت فروش به صورت دستی نیست. با یک کلیک سرنخ را به فرصت فروش تبدیل کرده و تمام اطلاعات را در فرصت فروش داشته باشید.

امکانات دیگری که برای افزایش راندمان تیم در اختیار شما است

پیمایش به بالا