لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

راهکار CRM دانا در
صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی

یک نرم افزار CRM ویژه صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی، نرم افزاریه که کمک می‌کنه تا روابط خودتون با مشتری رو به بهترین شکل مدیریت کنین.

نرم افزار CRM برای صنعت گردشگری

نرم افزار CRM دانا
راهکار مورد اعتماد صدها آژانس مسافرتی و گردشگری در سراسر کشور

این نوع راهکار CRM به بهبود حفظ مشتری و افزایش فروش در آژانس های مسافرتی کمک می‌کنه. نرم افزار CRM ویژه صنعت گردشگری تمام جنبه های صنعت سفر و گردشگری رو پوشش می‌ده.
این یعنی تمام آژانس های مسافرتی، برگزارکننده های تور، هتل ها، مدیران فعالیت ها و آژانس های خدماتی می‌تونن از مزایای این نرم افزار کاربردی بهره مند بشن. تفاوت بین CRM گردشگری و CRM معمولی در این هستش که اولی به طور ویژه از ماژول هایی برخورداره که روی اهداف مهم در صنعت سفر و گردشگری متمرکز می‌شن. اما در یک CRM معمولی، خدمات عمومی مدیریت ارتباط با مشتری ارائه می‌شه.

لوگو مرکز مالی ایران
لوگو بیمه بازار
لوگوی محک
لوگو تکنولایف
لوگو خودرو 45
لوگو کاریزما
لوگو پیام پرداز
لوگو رمیس

نرم افزار CRM در صنعت گردشگری چه کاربردی دارد؟

یکی از جنبه های کلیدی صنعت گردشگری، فصلی بودن اون هستش که به نوسانات مداوم در قیمت تورها منجر می‌شه. برای هدایت موثر این تغییرات و ارائه اطلاعات دقیق در مورد قیمت به مشتریان، یک سیستم CRM می‌تونه برای آژانس های مسافرتی خیلی ارزشمند باشه. سیستم CRM با خودکارسازی فرایندها و اطلاع رسانی سریع به مشتریان در مورد قیمت واقعی تورها، این توانایی رو به آژانس های مسافرتی می‌ده تا در یک بازار پویا، به صورت پاسخگو و سازگار فعالیت کنن.
آیکون تقویم

سیستم رزرواسیون مرکزی

درست مثل سیستم رزرواسیون مرکزی (CRS) در یک هتل، یک نرم افزار CRM ویژه آژانس های مسافرتی هم امکان مدیریت راحت پروازها، ماشین های اجاره ای، اتوبوس ها، اتاق های ویژه در هتل ها، فعالیت های هیجان انگیز در مقاصد مختلف، پکیج های رویایی برای تعطیلات و خدمات مسافرتی دیگه رو در دسترس یک آژانس مسافرتی قرار می‌ده.
آیکون سفر

ایجاد برنامه سفر

با نرم افزار CRM دانا شما می‌تونین به کاربران اجازه بدین اسناد رو در زمانی که آنلاین هستن بررسی و مطالعه کنن، اما امکان ذخیره‌ سازی یا چاپ اسناد رو به اونها ارائه ندین. اینطوری می‌تونین از انتشار غیرقانونی اسناد جلوگیری کنین.
آیکون رزرو آنلاین

موتور رزرو آنلاین

یک موتور رزرو آنلاین به آژانس های برگزارکننده تور کمک می‌کنه تا دسترسی مستقیم به امکاناتی مثل رزرو اتاق، نوع پرواز و فعالیت های سرگرم کننده در مقصد رو در وب سایت خودشون ارائه بدن. نکته جالب اینه که این ابزارها معمولا سفارشی هستن و این یعنی شما می‌تونین ظاهر اونها رو متناسب با هویت بصری برند خودتون شخصی سازی کنین.

آیکون مدیریت پیش فاکتور

مدیریت پیش فاکتورها

این ابزار در نرم افزار CRM امکان مدیریت تعداد زیادی از گزینه های قابل رزرو توسط مشتریان رو فراهم می‌کنه. بنابراین، مشتری خیلی راحت می‌تونه گزینه های مورد علاقه خودش رو انتخاب کنه و نرم افزار خیلی سریع هزینه ها رو به صورت دقیق در نظر می‌گیره و به پیش فاکتور اضافه می‌کنه.

چرا در صنعت گردشگری به CRM نیاز داریم

صنعت گردشگری همواره در حال تغییر هستش و به همین دلیل آژانس های مسافرتی باید در تمام زمان ها و تمام فصول، در شرایط رونق یا رکود بازار، مزایای رقابتی خودشون رو حفظ کنن. اونها همچنین باید در درک نیازها و ترجیحات مشتریان خودشون، مبتکر، سازگار و فعال باشن. یک نرم افزار CRM می‌تونه به این آژانس ها کمک کنه تا به همه این موارد و حتی بیشتر دسترسی داشته باشن و مزایای رقابتی بهتری رو ایجاد کنن.

یک راهکار CRM برای آژانس های مسافرتی چه ویژگی هایی رو باید ارائه بده؟

یک نرم افزار CRM ویژه صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی در حالت ایده آل باید شامل این ویژگی ها باشه:
مدیریت رزرو
مدیریت ایمیل
مدیریت سرنخ
مدیریت کوپن
اتوماسیون بازاریابی
مدیریت سفر
مدیریت فاکتور
مدیریت اسناد
گزارش دهی

اهمیت نرم افزار CRM
در صنعت گردشگری

فرض کنین شما مدیر یک آژانس مسافرتی هستین و خدمات گردشگری شما هم طبیعتا به یک مقصد محدود نمی‌شه و شاید ده‌ها مقصد رو شامل بشه. از اونجایی که این مقاصد خیلی محبوب هستن، گردشگران زیادی از سراسر کشور وجود دارن که می‌خوان به این مقاصد سفر کنن. به همین دلیل، چندین آژانس مسافرتی رقیب وجود داره که تورهایی رو به مقاصد مشابه ارائه می‌دن.
تا وقتی که برای اقدامات خودتون برنامه مناسبی نداشته باشین، جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی چالش برانگیز هستش. دلیلش اینه که هر آژانس مسافرتی پیشنهاداتی داره و مشتریان قبلی هم خدمات اون رو بررسی کردن که باعث می‌شه هر آژانس نسبت به بقیه متمایز باشه. برای پایداری در این محیط رقابتی، به ابزارهای مناسبی نیاز دارین تا جای پای محکمی رو برای کسب و کارتون ایجاد کنین.
نرم افزار CRM دانا برای صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی به شما کمک می‌کنه تا به راحتی تمام روابط خود با مشتری رو مدیریت کنین. این نرم افزار ابزارهایی رو در اختیارتون قرار می‌ده که برای ادامه فعالیت موثر و بدون وقفه کسب و کار شما ضروری هستن.

اهمیت نرم افزار CRM برای صنعت گردشگری

راهکارهای CRM دانا برای صنعت گردشگری

مدیریت تعداد زیادی مشتریان و حجم بالای داده های مربوط به اونها پیچیده و چالش برانگیز هستش. نرم افزار CRM دانا نه تنها به شما کمک می‌کنه تا از این چالش ها عبور کنین، بلکه با امکانات و ابزارهای مختلف اون می‌تونین پیشنهادات شخصی سازی شده ای رو به مشتریان خودتون ارائه بدین.

تسهیل مدیریت موثر مشتریان

هویت مشتری پایه و اساس تمام سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری به حساب میاد. نرم افزار CRM دانا به شما اجازه می‌ده تا نام، شماره تماس، آدرس ایمیل، آدرس پستی، حساب های شبکه اجتماعی و ترجیحات هر مشتری رو به صورت مجزا اما در یک پایگاه داده متمرکز ذخیره کنین. اینطوری می‌تونین به شیوه ای کاربرپسند و کارآمد حجم زیادی از اطلاعات رو مدیریت کنین.
تسهیل مدیریت موثر مشتریان
مدیریت سرنخ ها در صنعت گردشگری

مدیریت سرنخ ها در صنعت گردشگری

هر کسب و کاری برای بقا به فروش و حفظ مشتریان خودش نیاز داره. وقتی امکان مدیریت اصولی سرنخ ها رو نداشته باشین، نمی‌تونین از فرصت های بالقوه موجود استفاده کنین. CRM دانا به شما اجازه می‌ده تا به خوبی با سرنخ ها ارتباط برقرار کنین و با پرورش اونها، سرنخ ها رو به مشتریان نهایی با خریدهای مکرر تبدیل کنین.

مدیریت جریان های کاری

با CRM دانا برای صنعت گردشگری، آژانس های مسافرتی می‌تونن گردش های کاری مختلفی رو ایجاد کنن. هر کدوم از این گردش های کاری قواعد اتوماسیون، انجام واکنش ها و ارسال یادآوری خاص خودش رو داره. اینطوری با توجه به گروه مشتریان یا شرایط کسب و کار می‌شه بهترین گردش کاری رو انتخاب کرد. همچنین CRM امکان ارجاع راحت و سریع مشتری به نماینده مناسب در دپارتمان های مختلف رو به راحتی فراهم می‌کنه تا مشتری بهترین جواب ممکن رو دریافت کنه.
مدیریت جریان های کاری
ردیابی تعاملات مشتریان

ردیابی تعاملات مشتریان

ردیابی تعاملات مشتریان در هر صنعتی یکی از موارد حیاتی محسوب می‌شه و صنعت گردشگری هم از این موضوع مستثنی نیست. نرم افزار CRM رکوردهای مربوط به تعاملات قبلی هر مشتری رو ذخیره می‌کنه. با بررسی این تعاملات می‌تونین متوجه بشین دلایل نارضایتی مشتری رو قبل از اینکه دیر بشه متوجه بشین.

مدیریت تلاش های بازاریابی

با گزارشات جامع و طیف گسترده ای که از ابزارهای بازاریابی CRM دانا دریافت می‌کنین، با کمترین دردسر کسب و کار خودتون رو توسعه و توانایی های شرکتتون رو ارتقا بدین. ابزارهای بازاریابی شامل ارسال پیام های شخصی سازی شده و پیشنهادات منحصر به فرد، اجرای برنامه های وفاداری، تقویت برند و ادغام با سیستم های مختلف از جمله قابلیت های مرتبط با بازاریابی هستن که در CRM دانا در اختیارتون قرار می‌گیرن.
مدیریت تلاش های بازاریابی
اتوماسیون و مدیریت فرآیندها

اتوماسیون و مدیریت فرآیندها

با امکاناتی که در زمینه اتوماسیون نرم افزار CRM دانا ارائه می‌شه، انجام بسیاری از کارهای روزانه رو می‌تونین به نرم‌افزار واگذار کنین و اینطوری در وقت اعضای تیم پشتیبانی یا فروش صرفه جویی کنین. این راهکار CRM امکان ایجاد فرایند گردش کار بر اساس قواعد دلخواه رو ارائه می‌ده تا امکان انجام حجم بالایی از کارها در زمان کم میسر باشه.
خودکارسازی فرایند تاییدیه هم به اعضای تیم کمک می‌کنه تا برای انجام کارها منتظر دریافت تاییدیه های نه چندان مهم نباشن و همه چیز سریع تر انجام بشه.

خدمات مشتریان قدرتمند

نرم افزار سی آر ام دانا از یک سیستم تیکتینگ و هلپ دسک قدرتمند بهره می‌بره که به آژانس های مسافرتی یا کسب و کارهای فعال در حوزه گردشگری اجازه می‌ده خدمات پشتیبانی خودشون رو متحول کنن. این نرم افزار همچنین قابلیت ایجاد پورتال های مشتریان خیلی خوبی را در دسترس قرار می‌ده تا بتونین به شیوه ای موثر و دلچسب به مشتریان کمک کنین.
مدیریت سطح خدمات با تعریف دقیق قواعد SLA و نظارت مستمر روی اونها، دریافت بازخورد مشتریان از طریق ارزیابی شاخص CSAT و ماژول نظرسنجی قدرتمند از جمله امکاناتی هستش که در این بخش در دسترس کسب و کار قرار می‌گیره.

خدمات مشتریان قدرتمند
گزارش دهی

گزارش دهی

نرم افزار CRM دانا برای آژانس های مسافرتی دارای قابلیت تحلیلی گسترده ای هستش و گزارش های دقیقی رو ارائه می‌ده. گزارش های مالی، تجزیه و تحلیل فروش، ابزارهایی برای ایجاد قیف فروش و ردیابی میزان پویایی رشد آژانس از جمله امکاناتی هستش که در این راهکار در اختیار دارین.
ماژول گزارش دهی همچنین داده های ارزشمندی رو درباره مشتریان، دلایل امتناع اونها، نیاز به خدمات و سایر گزارش ها رو ارائه می‌ده. تمام داده ها در یک رابط کاربری بصری و به صورت یکپارچه نمایش داده می‌شه تا خیلی سریع نسبت به وضعیت کسب و کار آگاهی پیدا کنین.

توسعه و یکپارچگی

با استفاده از API های دانا می‌تونین سایر نرم افزارهایی که در سازمان استفاده می‌شه رو به CRM دانا متصل کنین. همچنین سی آر ام دانا از قابلیت اسکریپت نویسی داینامیک پشتیبانی می‌کنه تا بتونین این راهکار مدرن رو به بهترین شکل با سایر نرم افزارها و سیستم ها یکپارچه کنین.
در نهایت این قابلیت ها به کسب و کار کمک می‌کنه تا منابع اطلاعاتی سازمان رو یکپارچه کنه و هرگونه ناهماهنگی یا تاخیر در دریافت اطلاعات رو از بین ببره.

توسعه و یکپارچگی

چطور بهترین CRM رو انتخاب کنیم؟

قبل از تصمیم گیری برای انتخاب یک نرم افزار CRM برای صنعت گردشگری باید به نکات زیر توجه داشته باشین:
میزان بودجه
تعداد کاربران سیستم
ویژگی های فنی
نحوه پیاده سازی سیستم
امنیت داده ها
میزان سادگی رابط کاربری

سوالات متداول

CRM یک فناوری و استراتژی هستش که توسط آژانس های مسافرتی از اون برای مدیریت و پرورش روابط مشتری، تسهیل عملیات و بهبود رضایت مشتری استفاده می‌کنن. این راهکار به آژانس ها کمک می‌کنه تا داده های مشتری رو سازماندهی کنن، بازاریابی خودکار رو انجام بدن و خدمات مشتری رو بهبود بدن که در نهایت به افزایش فروش و وفاداری مشتری منجر می‌شه.

اتوماسیون یک جنبه حیاتی در این نوع راهکارهای CRM محسوب می‌شه. می‌شه از این قابلیت برای خودکارسازی ارسال ایمیل های پیگیری، مدیریت درخواست های مشتری و حتی راه اندازی کمپین های بازاریابی بر اساس رفتار مشتری استفاده کرد. این کار به بهبود کارایی آژانس مسافرتی کمک و همچنین تضمین می‌کنه که هیچ سرنخ یا فرصتی از دست نمی‌ره.

بله، CRM دانا برای صنعت گردشگری گزینه های سفارشی سازی مختلفی رو ارائه می‌ده. آژانس های مسافرتی می‌تونن راهکار CRM رو با فرایندهای منحصر به فرد خودشون مثل مدیریت رزرو، نظارت بر روابط تامین کننده و ردیابی ترجیحات مشتری هماهنگ کنن.

راهکار CRM دانا برای صنعت گردشگری بینشی رو در مورد رفتار مشتری ارائه می‌ده و به آژانس های مسافرتی اجازه می‌ده تا کمپین های بازاریابی هدفمند رو ایجاد کنن. این راهکار همچنین به تیم های فروش کمک می‌کنه تا سرنخ ها، تبدیل ها و معیارهای عملکردی رو ردیابی کنن و تصمیم های مبتنی بر داده ها رو برای بهینه سازی استراتژی های فروش و بهبود ROI میسر می‌کنه.

سیستم های CRM داده های مشتری از جمله اطلاعات تماس، تاریخچه رزرو، ترجیحات سفر و تاریخچه ارتباطات قبلی رو متمرکز و سازماندهی می‌کنن. این قابلیت به آژانس های مسافرتی اجازه می‌ده تا پیشنهادات شخصی سازی شده، تجربه راحت برای رزرو و خدمات عالی رو به مشتریان خودش ارائه می‌ده.

پیمایش به بالا