لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

نرم افزار CRM برای مدیران فروش

مدیران فروش معمولا وظایف و مسئولیت های بسیار زیادی بر عهده دارند. یک مدیر فروش باید تیم کارشناسان فروش را مدیریت کند و به طور همزمان رسیدن به هدف فروش، پیش بینی فروش، شرکت در جلسات و آموزش کارشناسان فروش جدید را نیز در دستور کارهای خود قرار دهد.

تصمیم گیری مبتنی بر داده‌ها و اطلاعات بخشی از برنامه روزمره مدیران فروش است و مدیران فروش برای انجام دادن تمام این مسئولیت‌های روزانه به نرم افزار CRM نیاز دارند. نرم افزار CRM دانا به مدیران فروش کمک می‌کند تا کارهای زمان بر را به صورت خودکار انجام دهند و کنترل کامل پایپ لاین فروش را در اختیار آنها قرار می‌دهد و آنها را قادر به انجام تصمیم گیری های داده محور می‌کند.

چرا مدیران فروش به نرم افزار CRM نیاز دارند؟

یک مدیر فروش همیشه وظایف و مسئولیت‌های زیادی برای انجام دادن دارد. برگزاری جلسات، واگذاری مسئولیت‌ها و پیگیری پیش بینی‌ها و اهداف تنها بخشی از وظایف مدیران فروش است.

رسیدن به همه این وظایف بخش اعظم زمان مدیران فروش را به خود اختصاص می‌دهد و به این ترتیب زمان کمتری برای تمرکز روی فعالیت‌های مهم تر مثل انگیزه دادن به تیم فروش، استخدام و کوچینگ باقی خواهد ماند.

نرم افزار CRM برای مدیران فروش با خودکار سازی فعالیت‌های روزمره مثل پیگیری عملکرد فروش، پیش بینی فروش و مدیریت دستیابی به اهداف فروش، به مدیران فروش کمک می‌کند تا بهره وری بالاتری داشته و بیشتر روی اهداف کلان خود تمرکز کنند.

قصد دارید یک نرم افزار CRM خوب برای مدیران فروش انتخاب کنید؟

برای انتخاب بهترین نرم افزار CRM لازم است تحقیقات بسیاری انجام دهید و فاکتور های مهمی رو در نظر بگیرید پس در هنگام خرید نرم افزار CRM اول این سوالات رو از خودتان بپرسید.

آیا سیستم CRM انتخاب شده برای مدیران فروش امن است؟

شما به یک نرم افزار سی آر ام نیاز دارید که هم از اطلاعات مشتریان شما محافظت کند و هم امکان همکاری روی پروژه‌ها برای اعضای تیم را فراهم کند. نرم افزار CRM برای مدیران فروش باید از روش چند لایه برای مدیرت دسترسی افراد استفاده کند تا بسته به نقش افراد به آنها دسترسی مناسب داده شود.

آیا سیستم CRM شما قابلیت سفارشی سازی دارد؟

برای اینکه نرم افزار CRM با کسب و کار شما متناسب باشد، باید به اندازه کافی انعطاف‌پذیر بوده و قابلیت سفارشی سازی با نیازهای منحصر به فرد کسب و کار شما را داشته باشد.

آیا می‌توانم اطلاعات موجود را در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ایمپورت کنم؟

به جز در شرایطی که شما در حال راه اندازی یک تیم فروش جدید هستید، احتمالا همین حالا هم از یک نرم افزار CRM یا حداقل از اکسل برای ذخیره اطلاعات فروش استفاده می‌کنید. نرم افزار CRM ایده آل باید برای شما امکان انتقال داده‌های فروش بین این دو برنامه را فراهم کند.

آیا نرم افزار CRM انتخاب شده برای مدیران فروش در موبایل خوب اجرا می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های یک نرم افزار CRM برای مدیران فروش، امکان دسترسی به داده‌های فروش از هر دستگاهی است. اطمینان حاصل کنید که CRM مورد نظر شما در موبایل هم به خوبی کار می‌کند.

آیا نرم افزار سی آر ام انتخاب شده مقیاس پذیر است؟

ممکن است تیم فروش شما امروز فقط 10 عضو داشته باشد، اما این تعداد ممکن است فردا به 100 نفر برسد. اطمینان حاصل کنید که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) شما می‌تواند همراه با کسب و کار شما رشد کند.

چرا نرم افزار CRM دانا بهترین CRM برای مدیران فروش است؟

نرم افزار CRM دانا به مدیران فروش کمک می‌کند تا با سرعت و دقت بیشتری بتوانند تیم‌های فروش را مدیریت کنند.
مدیران فروش با استفاده از سیستم سی آر ام می‌توانند وضعیت پایپ لاین فروش خود را کنترل کنند، کارشناسان فروش جدید را به راحتی وارد چرخه فعالیت‌ها کنند و با دسترسی آسان به داده‌های تجزیه و تحلیل شده، جلسات فروش موثرتری برگذار کند.
همچنین مدیران فروش می‌توانند با استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان ( CRM) دانا متوجه شوند که کدام سرنخ‌ها نیاز به توجه فوری دارند، کدام نمایندگان فروش به کوچینگ و راهنمایی نیاز دارند و چطور باید با سرنخ ها تماس برقرار شود و به این ترتیب اولویت‌های کاری خود را مشخص کنند.

داشبورد برای مدیران فروش جهت ردیابی فرآیند فروش شما

با استفاده از داشبورد نرم افزار CRM دانا، می‌توانید وضعیت چرخه فروش خود را هر زمان که بخواهید کنترل کنید. شاخص‌های مهم فروش مثل تعداد سرنخ‌های جدید، تعداد معاملات موجود در پایپ لاین فروش، معاملات در سطح سازمان و میزان فروش بر اساس مکان را ثبت کنید تا مدیران فروش تصویر کاملی از ارقام اساسی فروش بدست آورید.

اختصاص خودکار سرنخ‌ها

سرنخ‌های شما از منابع مختلفی به دست می‌آیند: نمایشگاه‌های تجاری، تبلیغات در موتورهای جستجو، وب سایت، سمینارها و کمپین های بازاریابی و غیره. نرم افزار CRM دانا به طور خودکار بر اساس معیارهای مختلف سرنخ های شما را فیلتر می‌کند و آنها را به کارشناس فروش مناسب اختصاص می‌دهد.

پیگیری میزان پیشرفت و ارتقا پایپ لاین فروش

مدیران و کارشناسان فروش باید قادر باشند روند پیشرفت همه سرنخ‌ها و معاملات خود را پیگیری کنند. نرم افزار CRM دانا در تمام مراحل فروش یک دید کامل از شرایط به شما ارائه می‌دهد. می‌توانید مشاهده کنید که چند معامله در هر مرحله از فرایند فروش وجود دارد، میانگین ارزش هر معامله و زمان انتظار برای فروش را نیز می‌توانید ببینید و به این ترتیب می‌توانید تصمیمات هوشمندانه ای برای انتقال این معاملات در قیف فروش اتخاذ کنید. سیستم CRM دانا روی مدیریت معاملات تمرکز خواهد کرد و شما می‌توانید روی بهبود تعداد فروش خود تمرکز کنید.

بر اساس تجربیات ما، مدیران فروش از یک نرم افزار CRM این انتظارات رو دارند:

ادامه مطلب
ما نرم افزارهای زیادی رو مقایسه کردیم و نهایتا دانا رو به دلیل اینکه منطبق با استانداردهای روز دنیاس و نیازهای مجموعه ما رو به طور کامل برطرف می‌کنه انتخاب کردیم .
ادامه مطلب
ما برای مدیریت چرخه فروش از ابتدای بازاریابی تا پشتیبانی مشتریان، به دنبال یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بودیم که پس از بررسی و تست چند نرم افزار ، با نرم افزار CRM دانا آشنا شدیم و این نرم افزار رو به فرآیند فروشمون اضافه کردیم.
قبل
بعدی

طراحی و اجرا فرآیندهای فروش مقیاس پذیر در نرم افزار CRM توسط مدیران فروش

کسب و کار شما ممکن است چندین فرآیند فروش مختلف داشته باشد: بسته شدن معاملات، پیگیری سرنخ‌ها، مدیریت سفارش یا تخفیف‌ها. نرم افزار CRM برای مدیران به شما کمک می‌کند تا هر مرحله از این فرایندهای فروش را در سی آر ام خود ضبط کرده و به صورت سیستماتیک اجرا کنید. به این ترتیب، همچنین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که همه اعضای تیم شما برای انجام این فعالیت‌ها روند صحیح را دنبال می‌کنند، حتی زمانی که شما روی کارهای آنها نظارت نمی‌کنید.

از درآمد و فروش آینده کسب و کارتان یک پیش بینی واقع بینانه داشته باشید

با امکان پیش بینی فروش در نرم افزار CRM دانا شما میتوانید با توجه به داده‌های موجود و روند انجام معاملات، پیش بینی‌های دقیق را به مدیران فروش ارائه می‌دهد. می‌توانید این پیش بینی‌ها را بر اساس کارشناس فروش، تیم‌ها یا مناطق جغرافیایی تقسیم بندی کنید. بینش‌های مبتنی بر داده به مدیران فروش این امکان را می‌دهد تا اهداف واقع بینانه تری تعیین کرده و کمپین های سودآورتری اجرا کنند.

مخاطبین و مشتریان تان را تقسیم بندی کنید

هر مشتری نیازهای متفاوتی دارد. بنابراین شما همیشه هنگام فروش به یک روش منحصر به فرد نیاز دارید. نرم افزار CRM به شما امکان می‌دهد مشتریان را بر اساس منطقه، شرایط، منبع سرنخ و حتی سطح پاسخگویی تقسیم بندی کنید. با این تقسیم بندی، می‌توانید کمپین‌هایی متناسب با مخاطب خود طراحی کنید و با توجه به ویژگی‌های سرنخ‌ها، کارشناسان فروش مناسب را به آنها اختصاص دهید.

ناهنجاری‌های فروش را در زمان واقعی شناسایی کنید

لازم نیست برای تشخیص انحراف در فعالیت‌های فروش منتظر گزارش آخر ماه باشید. با استفاده از نرم افزار CRM برای مدیران می‌توانید به روزرسانی‌های مربوط به ناهنجاری‌ها را در زمان واقعی دریافت کرده و سریعاً بر اساس آنها عمل کنید. نرم افزار CRM دانا می‌تواند ناهنجاری‌های روند فروش شما را تشخیص دهد و به شما فرصت کافی برای جلوگیری از افت درآمد یا آماده شدن برای افزایش سرانه‌های ورودی را می‌دهد.

شما عاشق نرم افزار CRM دانا خواهید شد!

پیمایش به بالا