لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

آیا خدمات امور مشتریان یک بازار جدید است؟

آیا خدمات امور مشتریان یک بازار جدید است؟

امروزه روش های بازاریابی بسیار زیادی وجود دارد. چه یک برند برای دستیابی به مشتری از روش های آنلاین استفاده کند و یا از روش های سنتی، انتخاب های زیادی دارد.

در واقع، به نظر می رسد هر هفته کانال جدیدی برای دستیابی مشتری مورد استفاده قرار می گیرد و همچنان که توسعه بازاریابی از روش های مختلف یک انتخاب هوشمندانه است، این موضوع نیز مهم است که اجازه ندهید به طور کامل روشهای خرید مشتریان و حفظ آنها را تحت الشعاع قرار دهند. همچنین ممکن است روش های سنتی نقش اساسی در انتخاب خرید و همکاری با کسب و کار شما توسط مشتری داشته باشد.

 

خدمات امور مشتریان در بازاریابی چه نقشی دارند؟

برخی از واحد های بازاریابی به تنهایی برای دستیابی به مشتریان جدید تمرکز می کنند. این موضوع هم از نقطه نظر رشد کسب و کار و هم از نظر مالی اشتباهی بزرگ است. رشد کسب و کار یکی از بزرگترین اهداف هر شرکتی می باشد. رشد ثابت برای هر کسب و کار نیازمند حفظ مشتریان فعلی می باشد. علاوه بر این موضوع، وقتی می دانید که هزینه جذب مشتری جدید 6 الی 7 برابر حفظ مشتریان قدیمی برای کسب و کار شما هزینه دارد، به سادگی اولویت شما تبدیل مشتریان خود به خریداران وفادار محصولتان خواهد بود.

 

3 راه برای تبدیل خدمات امور مشتریان به بخشی از استراتژی بازاریابی

در صورتی که تاکنون رویکردهای واحد امور خدمات مشتریان و واحد بازاریابی را باهم همسو نکرده اید، هیچ زمانی بهتر از حالا نیست. در زیر به 3 راهکار برای رسیدن به این هدف اشاره می کنیم:

 

ارتباط و دسترسی را برای مشتریان خود آسان کنید

حتی بهترین استراتژی هم کارساز نیست اگر تیم پشتیبانی فرصتی برای کمک به مشتریان فعلی شما نداشته باشد. تا زمانی که فکر کنید تمامی مشتریان مسئول شروع ارتباط هستند لازم است تا فرآیند را تا آنجایی که امکان دارد آسان نمایید. بالاخره، هر چقدر دسترسی برای مشتریان آسان تر باشد، آنها بیشتر با شما در ارتباط خواهند بود. با این طرز فکر، یک راهکار خوب این است که دسترسی صفحه ارتباطی خود با مشتری را بسیار آسان و راحت طراحی نمایید. اگر منابع دیگری برای ارتباط با مشتریان خود دارید حتما دسترسی آنها را نیز فراهم سازید. مسلما کمترین راه ارتباطی از طریق ایمیل و تلفن می باشد ولی اینها کافی نیستند. بدین منظور استفاده از یک نرم افزار تیکتینگ مانند دانادسک این امکان را می دهد تا بتوانید دسترسی آسانتری برای مشتریان خود فراهم نمایید.

 

خدمات امور مشتریان را به عنوان یک مزیت برجسته کنید

خدمات پشتیبانی سطح بالا می تواند مشتریان را به طرفداران وفادار برند شما تبدیل کند. اما لازم نیست منتظر آنها باشید تا یک مشکل را عنوان کنند تا کیفیت رسیدگی به آن را متوجه شوند. امروزه، مشتریان می دانند که خدمات پشتیبانی خوب می تواند باعث کسب تجربه مفید نسبت به شرکت شود، پس برجسته کردن خدمات پشتیبانی می تواند قسمتی از فروش به حساب بیاید. آیا شرکت شما پشتیبانی 24/7 ارائه می کند؟ آیا زمان پاسخ در یک بازه زمانی مشخص را گارانتی می کنید؟ آیا تیم پشتیبانی شما دارای نمره عملکرد بالایی از دید مشتری می باشد (نظرسنجی، CSAT)؟ این موارد نشان دهنده یک خدمات پس از فروش عالی و تمایز دهنده برند شما نسبت به دیگر رقبا است.

 

از نظرات مشتریان در بازاریابی خود استفاده کنید

به مشتریان خود نشان دهید که سرویس پشتیبانی شما بسیار بی نظیر است و این موضوع را عنوان کنید. اما بهتر است این مورد از طرف دیگر مشتریان نیز گفته شود. در واقع، شانس خوبی است اگر از نظرات آنها در سایت خود بهره ببرید. ابتدا نظرات آنها را جمع آوری کنید (از فرم نظرسنجی استفاده کنید) و در صورتی که بازخورد آنها مثبت بود از آنها اجازه بگیرید و آنرا در سایت خود قرار دهید تا دیگر مشتریان نیز آنرا ببینند. اما در صورت بازخورد منفی از آن بهره بگیرید و سرویس خود را بهبود ببخشید.

سوالات متداول

  1. خدمات امور مشتریان در بازاریابی چه نقشی دارند؟
    برخی از واحد های بازاریابی به تنهایی برای دستیابی به مشتریان جدید تمرکز می کنند. این موضوع هم از نقطه نظر رشد کسب و کار و هم از نظر مالی اشتباهی بزرگ است. رشد کسب و کار یکی از بزرگترین اهداف هر شرکتی می باشد. رشد ثابت برای هر کسب و کار نیازمند حفظ مشتریان فعلی می باشد.
  2.  راه های تبدیل خدمات امور مشتریان به بخشی از استراتژی بازاریابی چیست؟
    ارتباط و دسترسی را برای مشتریان خود آسان کنید – خدمات امور مشتریان را به عنوان یک مزیت برجسته کنید – از نظرات مشتریان در بازاریابی خود استفاده کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا