لوگو دانا پرداز
49258000 - 021
دانا دسک برای موسسات آموزشی

با دانا دسک
سوالی بدون جواب نمی‌ماند

در دنیای دیجیتال امروز، مدارس با چالش های جدیدی روبرو هستن و آموزش دانش آموزان همچنان مهمه، اما کاهش بودجه و افزایش انتظارات این کار رو دشوار میکنه. دانا دسک راه حل های انعطاف پذیری رو برای موسسات آموزشی ارائه میده که به آنها کمک میکنه تا با این چالش ها کنار بیان و از دانش آموزان، والدین و اساتید خود حمایت کنن.

دانا دسک برای موسسات آموزشی

اتوماسیون و اولویت بندی تیکت ها

همه تیکت های ورودی به موسسه شما به طور خودکار در صف‌ها و دسته‌بندی‌ها بر اساس معیارهایی مانند حساسیت زمانی، وضعیت، اولویت، بخش، اقدام و بسیاری موارد دیگه طبقه‌بندی میشن.
اتوماسیون و اولویت بندی تیکت ها​
پایگاه دانش یکپارچه

پایگاه دانش سلف سرویس

پایگاه دانش و مرکز پشتیبانی سلف سرویس دانا دسک، به کاربران شما این امکان رو میده تا درخواست ها و رویدادهای خدمات خودشون رو به راحتی و بدون نیاز به کمک کارشناسان پشتیبانی، پیگیری کنن. این پایگاه دانش امکان سفارشی سازی کامل رو برای نیازهای خاص شما فراهم میکنه.

نرم افزار میز کمک داخلی

پشتیبانی داخلی برای بخش های مختلف موسستون مثل بخش IT، حسابداری، دانشگاهیان و غیره رو با یک راه حل یکپارچه HelpDesk مدیریت کنید تا بهترین و بیشترین بازدهی رو داشته باشید.

نرم افزار میز کمک داخلی​
ساختن پیام های آماده برای افزایش سرعت​

ساختن پیام های آماده برای افزایش سرعت

با استفاده از الگوها و پاسخ ها آماده، میتونین سرعت پاسخ دادن به سوالات متداول دانشجوهاتون رو افزایش بدید. استفاده از پاسخ های آماده و یکدست، علاوه بر حرفه ای بودن تعامل با دانشجوها، باعث افزایش سرعت و بازدهی بیشتر هم میشه.

طراحی فرم های نظر سنجی

اگه به دنبال ایجاد فرم‌های نظرسنجی جذاب و حرفه‌ای هستید، سیستم دانا دسک یک راه حل مناسب و هوشمندانه است. این سیستم به شما این امکان رو میده که با سهولت و سرعت، فرم‌های نظرسنجی شخصی خودتون رو با سوالات متنوع و جذاب طراحی کنید. از سوالات چند گزینه‌ای گرفته تا سوالات متنی، دانا دسک تمام امکانات لازم برای ایجاد تجربه‌ی منحصر به فرد و جامع در نظرسنجی‌های شما را فراهم میکنه.
طراحی فرم های نظر سنجی​
با دانا دسک عالی پشتیبانی کنین​

یکپارچه سازی کانال های ثبت تیکت

با نرم افزار پشتیبانی مشتریان دانا دسک، به دانشجویان خود اجازه بدین به روش دلخواه خودشان تیکت های پشتیبانی رو ثبت کنن. این نرم افزار، امکان ثبت تیکت ها از طریق پورتال مشتریان، چت آنلاین، نسخه اندروید، ایمیل و پیامک رو به شما میده. با دانا دسک، پشتیبانی از دانشجویان رو به راحتی و دقت بیشتری ارائه بدین و رضایتشون رو بیشتر کنید.
پیمایش به بالا