لوگو دانا پرداز
49258000 - 021
دانا دسک برای صنعت بیمه

با دانا دسک
عملکرد خدمات بیمه
خودتون رو بهبود بدید!

با نرم افزار تخصصی میز کمک ما، عملکرد شرکت بیمه خود رو ارتقا بدین و خدمات برتر رو به بیمه شدگان ارائه کنید. با دانا دسک میتونین تعاملات با بیمه شدگان رو ساده کنید، کارایی رو بهبود بدید و رضایت مشتریان رو با بهینه سازی فرآیندهای تجاریتون افزایش بدید.

راهکار دانا دسک برای صنعت بیمه

دانا دسک چطور به شما کمک میکنه؟

برای سوالات تکراری و معمولی در مورد بیمه نامه، سود بیمه، حق بیمه قرارداد یا سایر موضوعات رایج، بیمه گذاران شما میتونن به یک پایگاه دانش دسترسی داشته باشن که باعث میشه سریعتر پاسخ ها را پیدا می کنند و بار تیکت های شما سبک تر میشه. همچنین مشتریان شما میتونن از طریق پورتال مشتریان تمام تیکت های قبلی خودشون رو ببینن.

دانا دسک چطور به شما کمک میکنه؟​
اتوماسیون اداری و کارها​

اتوماسیون اداری و کارها

با استفاده از قوانین تخصیص خودکار گردش کار، تیکت‌ها به‌سرعت و به‌طور دقیق مدیریت می‌شوند. به‌روزرسانی‌ها و پاسخ‌های مشتریان نیز به‌سرعت در دسترس شما قرار می‌گیرند.
این روش، صحت قراردادهای سطح خدمات شما را تضمین می‌کند و به شما کمک می‌کند تا برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای کسب‌وکار خود داشته باشید.

امنیت بالا

دانا دسک با دریافت گواهی‌نامه‌های امنیتی معتبر از وزارت فناوری اطلاعات و انجام آزمون‌های امنیتی مطابق با استانداردهای روز دنیا، امنیت اطلاعات مشتریان را تضمین می‌کند.
با استفاده از دانا دسک، کسب‌وکارها می‌توانند با خیال راحت به اطلاعات مشتریان خود دسترسی داشته باشند و از آنها در برابر تهدیدات سایبری محافظت کنند.

امنیت بالا
همکاری تیمی عالی​

همکاری تیمی عالی

به اعضای بخش های اعتبار سنجی، عملیات، مشاوره و سایر بخش ها اجازه دهید تا در مورد تیکت ها نظر دهند حتی به صورت خصوصی. علاوه بر این، می توانید پشتیبانی مشتری را برای هر یک از این بخش ها به طور مستقل مدیریت کنید.

پایگاه دانش یکپارچه

با ایجاد یک پایگاه دانش که به‌طور مداوم به‌روزرسانی می‌شود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریانتان همیشه به آخرین اطلاعات دسترسی دارند.
پایگاه دانش یکپارچه​
اندازه گیری رضایت مشتریان​

اندازه گیری رضایت مشتریان

برای ایجاد تجربه مشتری عالی، میزان رضایت مشتریان را اندازه گیری کنید، بازخورد آنها را جمع آوری کنید و روندهای بهبود را پیگیری کنید. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما از خدمات شما راضی هستند.

پیمایش به بالا