لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

یکپارچگی با سایر سیستم های فناوری اطلاعات

یکپارچگی نرم افزار دانا با سایر سیستم های فناوری اطلاعات موجب ارتقاء قابلیت ها و تسهیل مدیریت و کاربری نرم افزار می گردد.

یکپارچگی با اکتیو دایرکتوری (Active Directory Integration)

یکپارچگی دانا با Active Directory موجب تسهیل ورود کابران به نرم افزار می شود و دیگر نیاز به ایجاد اکانت مجزا برای هر کاربر نخواهید بود. به این ترتیب عملیات تصدیق هویت کاربران (Authentication) از طریق اکتیو دایرکتوری صورت می گیرد و کاربران می توانند با نام کاربری و رمز عبور دامین وارد نرم افزار شوند. از جمله امکانات و مزیت های یکپارچگی دانا با Active Directory می توان به موارد زیر اشاره نمود:

امکان Import کاربران از OU های دلخواه در نرم افزار دانا.

به روز رسانی اطلاعات کاربر مانند شماره تماس، آدرس، تلفن و .. از داده های موجود در Active Directory.

امکان تصدیق هویت و ورود به نرم افزار دانا با یکی از دو روش دلخواه DANA Authentication و یا AD Authentication

امکان ایجاد کاربر در نرم افزار دانا به صورت خودکار و بدون نیاز به import , در صورتی که تصدیق هویت در دامین انجام شود.

به روز رسانی اطلاعات کاربر مانند شماره تماس، آدرس، تلفن و .. از داده های موجود در Active Directory.

یکپارچگی با ایمیل (Email Integration)

در نرم افزار help desk دانا شما می توانید تنظیمات لازم جهت دسترسی به سرویس ایمیل را انجام دهید، فعال سازی یکپارچگی با ایمیل موجب ارتقاء قابلیت های کاربردی نرم افزار می شود، برای مثال دانا می تواند همه ایمیل های ورودی را در زمانبندی تعیین شده دریافت و پردازش کند و به صورت خودکار آنها را به درخواست تبدیل کند. همچنین کاربران و کارشناسان در فرم درخواست می توانند به یکدیگر ایمیل ارسال کنند.

یکپارچگی با پیامک (SMS Integration)

با انجام تنظیمات ساده ای در نرم افزار، می توانید از قابلیت های پیام کوتاه در مدیریت امور درخواست ها استفاده کنید، برای مثال دانا طبق تنظیمات آگاه سازی خودکار می تواند با ارسال SMS به کاربران و کارشناسان، ایشان را در جریان ثبت و مراحل انجام درخواست ها قرار دهد. همچنین کارشناسان می توانند از طریق فرم درخواست موضوعات مورد نیاز را به اطلاع سایرین برسانند.

پیمایش به بالا