لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

با ایجاد یک CMDB جامع، سایر فرآیندهای ITIL را ارتقاء دهید

ماژول مدیریت پیکربندی (CMDB) در دانا پرو به شما اجازه میده تا همه CIهای موجود در اکوسیستم IT سازمان رو شناسایی و تحت کنترل قرار دهید. ارتباط CIها رو مشخص کنید و تصویری واضح از زیرساخت فناوری اطلاعات داشته باشید و در نتیجه ریسک ایجاد تغییر رو به حداقل برسونید.

مدیریت پیکربندی چه کمکی به شما می کند؟
کاهش ریسک تغییر در زیر ساخت فناوری اطلاعات سازمان
جلوگیری از قطعی سرویس‌های IT و کاهش از کارافتادگی.
تحلیل علل ریشه‌ای اشکالات و قطعی سرویس‌ها
ایجاد یک نقشه واحد و به¬روز از همه CIهای ارزشمند سازمان
زیر سیستم CMDB نرم افزار دانا پرو

ماژول CMDB دانا پرو چطور به شما کمک می کنه؟

برای مدیریت موثر فناوری اطلاعات، شما باید دقیقا بدونید که چه دارایی ها و سرویس هایی در زیر ساخت IT سازمان وجود داره و اطلاعات صحیح و به­روز از نحوه پیکربندی و ارتباط اونها با هم در دست داشته باشید.

زیر سیستم CMDB نرم افزار دانا پرو، منطبق با ITIL به شما کمک می کنه، همه CIهای موجود در بستر IT سازمان رو شناسایی و سپس، مشخصات پیکربندی هر CI رو مشخص کنید و در نهایت با ایجاد ارتباط بین اونها یک نقشه جامع از زیر ساخت فناوری اطلاعات داشته باشید.

یک CMDB جامع از سایر فرآیندهای ITIL پشتیبانی می­کنه، برای مثال موجب میشه که ریسک تغییر در سرویس­ها به حداقل برسه.

ریسک تغییرات IT رو کم کنید

حتما برای شما هم پیش اومده که با انجام یک تغییر به ظاهر ساده بر روی یک سرور، دسترسی به یک سرویس مهم و یا نرم افزار کاربردی سازمان برای چند ساعت دچار اختلال شده باشه و یا تغییر تنظیمات یک روتر موجب بروز اختلال برای گروهی از کاربران شبکه شده باشه. به کمک یک CMDB کامل و دقیق، شما می تونید به آسونی از وضعیت هر یک از اجزاء سخت افزاری و نرم افزاری که بهش Configuration Item یا CI گفته میشه آگاهی داشته باشید و با توجه به ارتباط اونها با یکدیگه، قبل از انجام هر تغییری از اثرات اون آگاهی داشته باشید.

ریسک تغییرات IT رو کم کنید | داناپرداز
به آسونی CI های سازمان رو شناسایی و به CMDB اضافه کنید | داناپرداز

به آسونی CI های سازمان رو شناسایی و به CMDB اضافه کنید

در ماژول CMDB دانا پرو، مجموعه کاملی از انواع CI های پیش فرض وجود داره. مثل افراد، سرور ها، نرم‌افزار‌های کاربردی، پایگاه داده، تجهیزات شبکه ، سرویس ها، واحد های کاری و موارد مشابه دیگه. به کمک این تعاریف اولیه شما می تونید CI های خودتون رو به صورت دستی تعریف کنید و یا از سایر ماژول­های سیستم ایمپورت کنید. علاوه بر اینها، ابزار پویشگر شبکه دانا پرو این امکان رو فراهم می­کنه که به آسونی شبکتون رو پویش و دارایی های فناوری اطلاعات رو به طور خودکار شناسایی و به CMDB اضافه کنید.

تیم IT شما به یک راهکار مدرن ITSM نیاز داره
همین حالا اقدام کنید.

ارتباط CIها رو مشخص کنید و نقشه زیرساخت فناوری اطلاعات رو بسازید

ایجاد ارتباط بین CI ها، موجب به وجود اومدن یک نقشه جامع از زیر ساخت فناوری اطلاعات میشه. ارتباط CI ها می تونه به صورت فیزیکی باشه مثلا یک پرینتر به یک کامپیوتر متصل شده و یا به صورت منطقی باشه، مثلا سرویس پرداخت حقوق سازمان به نرم افزار حسابداری متصل شده باشه و این نرم افزار هم به سرور مالی متصل شده باشه. در زیر سیستم CMDB دانا شما می تونید هر یک از CI ها را به یک یا چند CI دیگه ارتباط بدید و نوع رابطه اونها رو مشخص کنید.

ارتباط CIها رو مشخص کنید و نقشه زیرساخت فناوری اطلاعات رو بسازید | داناپرداز

با یک CMDB جامع، از سایر فرآیندهای ITIL پشتیبانی کنید

سیستم CMDB یا مدیریت پیکربندی رو می تونیم پایه­ای ترین و مهم ترین جزء در چارچوب ITIL بدونیم، به طوری که تقریبا همه فرآیندهای دیگر ITIL به اون وابستگی دارند. در نرم افزار دانا پرو یکپارچگی کاملی بین سایر بخش های نرم افزار مثل مدیریت تغییرات (Change Management) ، مدیریت مشکلات (Problem Management) و مدیریت رخداد ها (Incident Management) با CMDB وجود داره.

با یک CMDB جامع، از سایر فرآیندهای ITIL پشتیبانی کنید

با امکانات پیشرفته CMDB دانا پرو، به تیم IT سازمان خود قدرت دهید

شناسایی CI ها با پویشگر شبکه

با ابزار پویشگر شبکه دانا پرو، بخش زیادی از CIهای موجود در شبکه به صورت خودکار شناسایی میشه و نیاز به ورود اطلاعات به صورت دستی نیست.

تصویر 360درجه از ارتباط CIها

دانا پرو، ارتباط CIها رو به صورت یک نقشه تار عنکبوتی نشون میده و با کلیک روی هر CI میتونید به جزئیات بیشتر دسترسی پیدا کنید

قابل توسعه

به صورت پیش فرض مجموعه کاملی از انواع اقلام پیکربندی (CI Types) با فیلدهای اطلاعاتی مرتبط در دانا وجود داره،اما شما هم میتونید Typeهای جدید تعریف کنید

پیمایش به بالا