لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

توسعه و یکپارچگی آسان
با سایر سامانه ها و نرم افزارها

نرم افزار ITSM دانا پرو، مجموعه کاملی از APIها در اختیار شما قرار میده که به کمک اونها میتونید به آسونی دانا رو با سایر سیستم های موجود در سازمان یکپارچه کنید.
توسعه و یکپارچگی آسان با سایر سامانه ها و نرم افزارها

دسترسی به مجموعه کاملی از APIها

با استفاده از APIهای دانا پرو، ارتباط با سایر سامانه های موجود در سازمان به آسونی امکان پذیر است، این API ها به صورت RESTful است و به کمک اونها شما تقریبا به همه اطلاعات دانا پرو دسترسی خواهید داشت. در سناریو های مختلف می تونید بین دانا پرو و سایر نرم افزار ها و سیستم های سازمان ارتباط برقرار کنید. برای نمونه:

  • ایجاد، مشاهده، ویرایش و حذف همه رکورد های سیستم.
  • دریافت فهرستی از رکورد ها، برای مثال لیست همه تیکت ها.
  • جستجوی اطلاعات، برای مثال لیستی از همه کامپیوتر هایی که RAM آنها کمتر از 4 GB است را دریافت کنید.
  • به روز رسانی اطلاعات از سایر سیستم ها برای مثال در صورت تغییر چارت سازمانی در نرم افزار مدیریت منابع انسانی، ساختار سازمانی در دانا پرو آپدیت شود.
دسترسی به مجموعه کاملی از APIها
چه کسانی می توانند از API های دانا استفاده کنند؟

چه کسانی می توانند از
API های دانا استفاده کنند؟

برای دسترسی به API های دانا شما باید لایسنس تهیه کنید و در واقع API به صورت یک قابلیت اختیاری قابل خریداری است. کار با REST API بسیار ساده است و با کمی مطالعه میتونید موضوع مورد نظرتون رو پیاده سازی کنید. از اونجا که API ها به صورت RESTful هستند، محدودیتی در خصوص زبان یا پلتفرم برنامه نویسی نخواهید داشت.
تیم IT شما به یک راهکار مدرن ITSM نیاز داره
همین حالا اقدام کنید.

یکپارچگی با سایر نرم افزار ها
با اسکریپت داینامیک دانا پرو

در شرایطی که لازم باشه نرم افزار ITSM دانا پرو شروع کننده یک ارتباط باشه، مثلا در شرایط یا زمان های خاصی داده ای به نرم افزار دیگه ارسال کنه و یا یک وب سرویس یا API رو فراخوانی کنه، میتونید از قابلیت اسکریپت نویسی در محیط دانا استفاده کنید. قابلیت اسکریپت داینامیک دانا، محیطی در اختیار شما قرار میده که از طریق نوشتن اسکریپت با زبان JavaScript هر گونه Web Service و یا API دیگری رو فراخوانی کنید و یا عملیات خاصی رو اجرا کنید. در واقع این قابلیت انعطاف پذیری نرم افزار دانا در تعامل با سایر سامانه ها و برنامه های کاربردی رو به حداکثر میرسونه.
یکپارچگی با سایر نرم افزار ها با اسکریپت داینامیک دانا پرو

اسکریپت های نوشته شده چگونه اجرا می شوند؟

عملیات گردش کار

اجرا از طریق عملیات گردش کار هنگامی که رویداد مشخصی رخ می دهد

در این حالت شما می تونید شرایطی که اسکریپت باید اجرا بشه رو مشخص کنید.

برای مثال هر موقع که یک تیکت جدید مربوط به دستگاه ATM ثبت بشه، با اجرای اسکریپت یک تیکت جدید در سامانه پشتیبانی پیمانکار هم ایجاد بشه.

آیکون ساعت

اجرا به صورت خودکار بر اساس زمانبندی مشخص شده

در برخی موارد لازم است اسکریپت به صورت خودکار و بر اساس یک برنامه زمانبندی شده اجرا بشه. برای نمونه میتونید یک اسکریپت برای فراخوانی و بروز رسانی اطلاعات کاربران از نرم افزار مدیریت منابع انسانی بنویسید که هر شب در ساعت مشخصی اجرا بشه کاربران جدید رو از سیستم منابع انسانی به دانا پرو وارد و در چارت قرار بده.

چند نمونه از یکپارچگی های پر کاربرد دانا پرو

یکپارچگی داناپرو با سایر نرم افزارها
پیمایش به بالا