مقایسه نرم افزار
دانا دسک و دانا پرو

تفاوت نرم افزارهای دانا دِسک و دانا پرو رو بشناسید و راهکار مورد نیازتون رو به درستی انتخاب کنید.

چنانچه قصد تهیه یک راهکار مناسب برای ارائه خدمات پشتیبانی یا Help Desk رو دارید، شاید با این سوال مواجه بشید که کدوم محصول برای شما مناسب تره، دانا دِسک یا دانا پرو؟ اگر اینطوره این مطلب رو مطالعه کنید.

آیکون پشتیبانی

نرم افزار دانا دِسک چیست؟

دانا دِسک یک راهکار آنلاین مدیریت خدمات مشتریان هستش که میتونید از اون برای ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریانتون استفاده کنید. مشتریان شما میتونند به پورتال دانا دِسک وارد بشن و مشکلات و درخواست های خودشون رو به صورت تیکت ثبت کنند و از وضعیت اونها باخبر بشن. تیم خدمات مشتریان (پشتیبانی) شما به کمک امکانات پیشرفته دانا دِسک بهره وری بسیار بالاتری داره و این موجب افزایش رضایت مشتریان میشه.
آیکون چرخ دنده

نرم افزار دانا پرو چیست؟

دانا پرو یک راهکار پیشرفته مدیریت سرویس و Help Desk برای تیم های IT سازمان ها است که به صورت محلی (قابل نصب به صورت لوکال) ارائه میشه.
دانا پرو در واقع یک راهکار ITSM مبتنی بر چارچوب ITIL هستش که در سه نسخه مختلف ارائه میشه و با ارائه ابزارها و امکانات ضروری و مدرن، به تیم های IT کمک میکنه تا کیفیت خدمات و سرویس های کسب و کار رو ارتقاء بدن.

جدول مقایسه نسخه های نرم افزار ITSM دانا پرو

ویژگیدانا دِسکدانا پرو
روش دسترسیفقط به صورت ابری (Cloud)فقط به صورت محلی (On-Premises)
کاربرد اصلیمدیریت خدمات پشتیبانی مشتریانمدیریت خدمات IT درون سازمانی منطبق بر ITIL
روش خریدخرید و تمدید اشتراک به صورت آنلاینخرید حق بهره برداری لایسنس برای یکبار و پس از آن در صورت نیاز عقد قرارداد پشتیبانی فنی سالانه.
پیش نیازهای سخت افزاریپیش نیاز سخت افزاری ندارد، نرم افزار بر روی سرورهای دانا پرداز هاست می شود.برای نصب محصول شما باید پیش نیازهای سخت افزاری رو آماده کنید
تیکتینگ آنلاین  
امکانات Help Desk   
پورتال کاربران  
تبدیل ایمیل به تیکت  
ماژول نظرسنجی  
ماژول پایگاه دانش  
مدیریت سطح خدمات | SLA  
اتوماسیون کارها  
اندازه گیری شاخص رضایت کاربران | CSAT  
نسخه پایه دانا چت  
گزارش ساز و داشبورد مدیریتی  
کیت توسعه نرم افزار API & Scriptingاختیاری 
اتصال به اکتیو دایرکتوری 
ماژول سرویس نگهداری (PM) 
روش ورود متمرکز SSO 
مدیریت دارایی – ITIL Asset Management 
مدیریت تغییر – ITIL Change Management 
مدیریت پیکربندی – ITIL CMDB 
دیریت مشکل – ITIL Problem Management 
زیر سیستم مدیریت انبار 
قیمت

کدوم محصول برای من مناسب تره؟

چنانچه قصد تهیه یک راهکار مناسب برای ارائه خدمات پشتیبانی یا Help Desk رو دارید، شاید با این سوال مواجه بشید که کدوم محصول برای شما مناسب تره، دانا دِسک یا دانا پرو؟ اگر اینطوره این مطلب رو مطالعه کنید.

دانا دِسک گزینه مناسب تریه، اگر:

  • اگر میخواهید خیلی سریع و بدون هزینه اولیه بالا یک راهکار پیشرفته و قدرتمند پشتیبانی آنلاین برای مشتریان خود داشته باشید.
  • اگر میخواهید به تیم پشتیبانی مشتریان خودتون قدرت بدید و ابزارهای مدرن و ضروری Help Desk برای افزایش بهره وری رو در اختیار اونها قرار بدید.
  • اگر به دنبال یک راهکار پشتیبانی آنلاین یا به عبارتی تیکتینگ آنلاین برای ارائه خدمات پشتیبانی عالی به مشتریان خود هستید.
  • اگر میخواهید کارهای تیم خدمات مشتریان خودتون رو اتوماسیون کنید و هزینه ها رو کاهش بدید.
  • اگر به سایر ماژول های ITSM موجود در دانا پرو نیازی ندارید.

دانا پرو گزینه مناسب تریه، اگر:

  • اگر قصد پیاده سازی فرآیندها و بهروش های ITIL را در سازمان خود دارید.
  • اگر به یک راهکار Help Desk پیشرفته برای پشتیبانی مشتریان خود نیاز دارید و این راهکار باید حتما در شبکه شما نصب شده باشه (On-Premises)
  • اگر قصد دارید تیم IT خودتون رو به یک نرم افزار ITSM پیشرفته برای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و افزایش کیفیت سرویس ها مجهز کنید.
  • اگر به ماژول ها و امکانات پیشرفته تر مثل انبار و سرویس و نگهداری (PM) و مدیریت دارایی ها (Asset Management) نیاز دارید.

سوالات متداول مربوط به تفاوت دانا دِسک و دانا پرو

بله، نرم افزار دانا پرو دارای همه ویژگی ها و امکانات نرم افزار دانا دِسک است با این تفاوت که در شبکه شما نصب میشه (On-Premises). برای این منظور میتونید نسخه استاندارد دانا پرو رو تهیه کنید تا در هزینه هم صرفه جویی کنید.

خیر، امکانات مربوط به Help Desk و تیکتینگ هر دو محصول مشابه هستند، در واقع میتونیم بگیم نسخه استاندارد دانا پرو برابر با نسخه محلی دانا دِسک است، پس اگر تاکید بر نصب محصول در شبکه خود دارید میتونید نسخه استاندارد دانا پرو رو تهیه کنید.

خیر، دانا دِسک یک محصول ابری است و امکان ارتقاء آن به دانا پرو وجود ندارد.

دانا دِسک چون به صورت ابری ارائه میشه و نیازی به آماده کردن پیش نیازهای سخت افزاری نداره، هزینه و قیمت اولیه کمتری داره و پس از پایان مدت اشتراک نیاز به تمدید اشتراک است. از طرف دیگه دانا پرو فقط به صورت محلی نصب میشه و قیمت لایسنس اون بالاتر هستش و ضمن اینکه باید پیش نیازهای سخت افزاری و شبکه ای آماده بشه. پیشنهاد میکنیم مطلب تفاوت نسخه ابری و محلی رو مطالعه کنید.

پیمایش به بالا