لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

مدیریت گروهی کاربران در اکتیو دایرکتوری

مدیریت اکانت کاربران در Active Directory یکی از کارهایی است که زمان زیادی از وقت کارشناسان IT را به خود اختصاص می دهد. امور روزمره و تکراری مانند ایجاد کاربر جدید، جابجایی کاربران بین واحد های سازمانی، تغییر رمز عبور و مواردی از این دست به خصوص در سازمان های بزرگ که تعداد زیادی کاربر دارند، یکی از کارهای اصلی واحد فناوری اطلاعات است موجب می شود زمان کافی برای انجام امور مهم تر وجود نداشته باشد.

 نرم افزار مدیریت Active Directory برنا به صورت کاملا تحت وب، با توجه به نیاز واحد فناوری اطلاعات در سازمان طراحی شده و به طور قابل توجهی موجب تسهیل و تسریع امور مدیریت Active Directory می گردد. ابزار های پیش فرض سیستم عامل ویندوز برای مدیریت کاربران محدود بوده و بسیاری از نیاز های واحد IT را پوشش نمی دهد، برنا به شما کمک می کند تا امور مدیریت کاربران را به آسانی و به صورت گروهی انجام دهید.

مدیریت چند دامین به صورت متمرکز

نرم افزار برنا تحت وب است و با استفاده از آن می توانید امور مدیریت Active Directory را در چند دامین به صورت متمرکز انجام دهید، برای این کار تنها لازم است دامین های مختلف را به سیستم معرفی نمایید. شما همچنین می توانید سطح دسترسی کارشناسان واحد فناوری اطلاعات را به هر یک از دامین ها و یا واحد های سازمانی (OUs) مشخص کنید. در این صورت هر کارشناس می تواند به آسانی امور مدیریت کاربران و کامپیوتر ها را در محدوده دسترسی خود انجام دهد.

ایجاد کاربر به صورت گروهی (Import Users to AD)

در بسیاری از مواقع لازم است که چندین کاربر به صورت همزمان در Active Directory ایجاد شود. تعریف کاربر به صورت تک به تک بسیار زمان بر و خسته کننده است و در صورتی هم که بخواهید این کار را به یکباره انجام دهید لازم است از روش اسکریپت نویسی و یا دستورات پیچیده PowerShell استفاده کنید. در نرم افزار مدیریت Active Directory برنا، شما می توانید به آسانی با استفاده از فایل متنی کاربران مورد نظر خود را در دامین ایمپورت کنید. فرآیند ایمپورت کاربران در برنا بسیار ساده است و با استفاده از فایل های متنی CSV صورت می پذیرد.
برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه ایمپورت و اکسپورت کاربران مراجعه کنید.

مدیریت کاربران از طریق گزارش ها نرم افزار برنا | داناپرداز

مدیریت کاربران از طریق گزارش ها

در همه گزارش های برنا، نوار ابزاری وجود دارد که در زمینه مدیریت گروهی کاربران در اکتیو دایرکتوری با استفاده از آن می توانید تغییرات مورد نظر را بر روی کاربران انتخاب شده در گزارش صورت دهید. برای مثال در گزارش “اکانت های مسدود شده” لیستی از کاربرانی که به دلیل چندین مرتبه وارد کردن رمز عبور اشتباه اکانت آنها مسدود شده است نمایش داده می شود، لذا شما می توانید به آسانی کاربران مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی دکمه “رفع وضعیت مسدود” در نوار ابزار کلیک نمایید، و یا کاربران مورد نظر خود را در گزارش “اکانت های غیر فعال شده” انتخاب کرده و اکانت آنها را فعال نمایید.

تغییر رمز عبور کاربران به صورت گروهی

درخواست تغییر رمز عبور یکی از انواع درخواست هایی است که بیشترین تکرار را دارند. با استفاده از امکانات تغییر رمز عبور در برنا، فرآیند تغییر رمز و ارسال آن برای کاربر بسیار آسان می شود، از جمله امکانات برنا در این خصوص می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد رمز عبور به صورت خودکار بر اساس پیچیدگی تعریف شده.
  • امکان انتخاب چند کاربر به صورت همزمان و تغییر رمز عبور.
  • امکان ارسال رمز عبور ایجاد شده با استفاده از پیامک و یا ایمیل به کاربر.
  • امکان درخواست تغییر رمز عبور با پیامک
  • ثبت لاگ تغییرات رمز عبور

برای اطلاعات بیشتر به صفحه مدیریت رمز عبور کاربران مراجعه نمایید.

تغییر رمز عبور به صورت گروهی نرم افزار برنا | داناپرداز
جستجوی سریع و انجام تغییرات نرم افزار برنا | داناپرداز

جستجوی سریع و انجام تغییرات

با استفاده از کنترل جستجوی سریع برنا ، که در همه صفحات قابل دسترسی است، شما می توانید به آسانی و به سرعت کاربر مورد نظر خود را جستجو کرده و با استفاده از منوی کلیک راست روی نام کاربر تغییرات مورد نظر را انجام دهید.

حذف، غیر فعال سازی و رفع وضعیت مسدود کاربران

حذف و یا غیر فعال سازی اکانت هایی که دیگر مورد استفاده نیستند از نظر امنیتی بسیار حائز اهمیت است.در بسیاری از مواقع اکانت های بلا استفاده کاربران و کامپیوتر ها در طول زمان در دامین باقی می ماند و واحد فناوری اطلاعات بدون اطلاع از بلا استفاده بودن این اکانت ها مثلا به دلیل قطع همکاری کاربران با سازمان نمی تواند این اکانت ها را حذف و یا غیر فعال نماید. گزارش های برنا فهرستی از کاربران و کامپیوتر هایی که از مدت زمان مشخصی بدون استفاده بوده اند را در اختیار قرار می دهد، برای مثال شما می توانید فهرستی از کاربران که در طول یک ماه گذشته به شبکه لاگین نکرده اند را مشاهده کرده و به آسانی آنها را انتخاب و طبق سیاست سازمان خود آنها را حذف و یا غیر فعال نمایید.

غیر فعال سازی و رفع وضعیت مسدود کاربران برنا​ | داناپرداز
تعیین کامپیوترها و ساعات مجاز لاگین نرم افزار برنا | داناپرداز

تعیین کامپیوترها و ساعات مجاز لاگین

تعیین نام کامپیوتر های مجازی که هر کاربر در شبکه مجاز به لاگین روی آنها است از نظر امنیتی بسیار حائز اهمیت است.در برنا شما می توانید کاربران مورد نظر خود را انتخاب و کامپیوتر های مجاز به لاگین را تعیین نمایید. همچنین گزارش های برنا ساعات مجاز لاگین کاربران را در یک نگاه نمایش می دهد و شما می توانید به آسانی ساعات مجاز لاگین کاربران را طبق نیاز سازمان و یا واحد سازمانی مربوطه تعیین نمایید.

انتقال کاربران بین واحد های سازمانی

یکی دیگر از تغییرات پر تکراری که در امور مدیریت دامین صورت می پذیرد ، جابجایی کاربران بین واحد های سازمانی مختلف است، با استفاده از مکانیسم تفویض اختیار برنا شما می توانید این مسئولیت را به واحد منابع انسانی محول سازید و یا در قسمت های مختلف سیستم به آسانی کاربران مورد نظر خود را انتخاب و به واحد سازمانی مورد نظر انتقال دهید.

سایر امکانات مدیریت کاربران به صورت گروهی

  • تغییرت عضویت کاربران در گروه ها
  • تغییر مشخصات (صفت / Attribute) کاربران به صورت گروهی.
  • تغییر مسیر پروفایل، اسکریپت و دایرکتوری اصلی (Home Directory) به صورت گروهی.
  • امکان تعیین مجوز برای هر کارشناس با توجه به دامین ها و واحد های سازمانی

ثبت سوابق تغییرات

کلیه تغییراتی که از طریق برنا در دامین انجام می شود، در قسمت رویداد نگاری سیستم ثبت شده و شما می توانید به آسانی سوابق همه تغییرات را مشاهده کنید. این موضوع امکان ردیابی تغییرات را مهیا می سازد، چیزی که با استفاده از امکانات پیش فرض سیستم عامل بسیار سخت و عملا غیر ممکن است.

اسکرول به بالا