لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

ایمپورت و اکسپورت در اکتیو دایرکتوری برنا

در بسیاری از مواقع لازم است که تعداد زیادی کاربر و یا کانتکت (Contact) به صورت یکباره در Active Directory ایجاد شود و از آنجا که فرآیند ایجاد یک کاربر و یا کانتکت (Contact) جدید کاری زمان بر و خسته کننده است هیچ کارشناس شبکه ای تمایل ندارد تا زمان با ارزش خود را چندین ساعت به این کار اختصاص دهد. با استفاده از نرم افزار مدیریت Active Directory برنا، امکان ایجاد کاربر و کانتکت به صورت گروهی از طریق ایمپورت فایل متنی CSV به آسانی فراهم می شود.

ایمپورت Contact ها در Active Directory

تفاوت اصلی Contact و User در اکتیودایرکتوری در این است که بر خلاف کاربران که دارای SID هستند، کانتکت ها دارای SID نبوده و امکان لاگین به دامین و نیز امکان تخصیص مجوز به آنها در شبکه وجود ندارد. معمولا از کانتکت ها برای ثبت مشخصات و اطلاعات تماس افرادی که با سازمان در تعامل هستند استفاده می شود و عمدتا نیز برای ثبت آدرس ایمیل افراد از آن استفاده می شود. مشخصات کانتک ها مانند شماره تماس و آدرس ایمیل در Global Address List(GAL) و فهرست های تماس مبتنی بر Active Directory برای استفاده در نرم افزارها و سرویس های کاربردی سازمان مانند سرویس Exchange سرور و Lync نمایش داده می شود، و به کاربران سازمان اجازه می دهد به آسانی به اطلاعات تماس مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. برنا به شما کمک می کند تا به آسانی و به صورت یکباره تعداد زیادی کانتکت را از طریق ایمپورت فایل متنی در Active Directory تعریف نمایید و لذا امکان استفاده از قابلیت مدیریت Contact ها در AD را تسهیل می کند.

ایمپورت Contact ها در Active Directory برنا | داناپرداز

ایمپورت در اکتیو دایرکتوری

در برخی مواقع تعداد زیادی کاربر همزمان به سازمان ملحق می شوند و نیاز است تا واحد فناوری اطلاعات برای این افراد حساب کاربری در دامین ایجاد نماید. قابلیت Import کاربران در Active Directory به گونه ای طراحی شده است که شما می تواند با توجه به نیاز خود، فقط ستون ها و یا به عبارتی Attribute های مورد نظر را در سطر اول فایل متنی مشخص کند و در سطر های دیگر مقادیر مربوطه ستون ها را برای هر کاربر قرار دهید. شما می توانید الگوی فایل متنی را در اختیار واحد منابع انسانی قرار داده و فایل نهایی آماده شده را با چند کلیک در Active Directory ایمپورت نمایید.

اکسپورت اطلاعات Active Directory برنا

اکسپورت اطلاعات Active Directory

اگر به هر دلیلی لازم باشد تا یک خروجی فایل متنی از اطلاعات Active Directory ایجاد نمایید، این کار را می توانید با استفاده از نرم افزار برنا انجام دهید.در همه گزارش های برنا امکان استخراج اطلاعات از Active Directory وجود دارد.البته لازم است که کاربر مجوز لازم انجام این کار را داشته باشد امکان خروجی اطلاعات Active Directory در فرمت های متعدد مانند (Excel, PDF, JPG, Word,..) کمک می کند تا به آسانی به اطلاعات مورد نظر خود خارج از Active Directory دسترسی داشته باشید.

پیمایش به بالا