لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

پورتال کاربران اکتیو دایرکتوری برنا

پورتال کاربران Active Directory

در بسیاری از سازمان‌ها برخی اطلاعات کاربران مانند شماره داخلی آنها باید در اختیار تمامی افراد سازمان قرار گیرد تا در کمترین زمان ممکن بتوانند با فرد مورد نظر تماس حاصل کنند. همچنین، در برخی موارد، سازمان‌ها تمایل دارند تا کاربران خودشان اطلاعات غیر حساس خود، مانند شماره تلفن، آدرس و غیره را وارد کنند تا واحد IT مجبور به وارد کردن حجم زیادی از داده‌ها در اکتیو دایرکتوری نشود. فرض کنید می‌خواهید این امکان را به کاربران بدهید تا خودشان شماره تلفن موبایل خود را در اکتیو دایرکتوری وارد کنند تا بتوانید از این اطلاعات برای ارسال پیامک از طریق پورتال سازمان و یا هر نرم‌افزار دیگری استفاده کنید. فرض کنید می‌خواهید این امکان را به کاربران بدهد تا خود عکس پرسنلی خود را در اکتیو دایرکتوری آپلود کنند بدون آنکه به واحد IT مراجعه کنند.

زیرسیستم پورتال کاربران برنا

هیچ یک از این موارد کاربردی با استفاده از ابزارهای توکار موجود ویندوز و اکتیو دایرکتوری ممکن نیست. پورتال کاربری اکتیو دایرکتوری برنا این امکان را فراهم می‌کند تا کاربران بتوانند اطلاعات خود را مشاهده و تغییر دهند. این اطلاعات شامل اکثر فیلدهای (attribute) کاربران می‌باشد که در اکتیو دایرکتوری قابل تنظیم است. همچنین در صورت فعال‌سازی جستجو، کاربران می‌توانند دیگر کاربران را جستجو کرده و اطلاعات آنها را مشاهده کنند. این پورتال به صورت تحت وب بوده و کاربران از هر کجای سازمان می‌توانند از طریق وب به آن دسترسی داشته باشند.

تنظیمات پورتال کاربران اکتیو دایرکتوری برنا

در صفحه تنظیمات پورتال کاربران برنا، شما می‌توانید پورتال را به طور کل غیرفعال کنید. همچنین، با فعال کردن تصویر امنیتی در صفحه لاگین پورتال، می‌توانید از نفوذ هکرها و به سرقت رفتن پسورد کاربران جلوگیری کنید. در تنظیمات پورتال کابران شما می‌توانید به طور جزبه‌جز مشخص کنید که کدام فیلدهای کاربر (attribute) نمایش داده شوند، کدام قابل تغییر باشند و کدام فیلدها اساساً نمایش داده نشوند. شما همچنین می‌توانید امکان جستجوی دیگر کاربران را نیز در پورتال کاربران فراهم کنید. در این بخش تک تک فیلدهای قابل نمایش به کاربر قابل تعیین می‌باشد. همچنین فیلدهایی که برنا بر اساس آن جستجو را انجام می‌دهد نیز قابل تعیین است. همچنین، شما می‌توانید محدوده‌ی جستجو را به همه‌‎ی دامین‌ها، دامین کاربر با واحد سازمانی کاربر محدود کنید.

category1-Borna-ad-manager-user-portal-settings
پیمایش به بالا