لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

بازنشانی رمز عبور در AD برنا

در سازمان‌های بزرگ تعداد درخواست زیادی در خصوص بازنشانی رمز عبور کاربران به واحد IT سپرده می‌شود که وقت زیادی از این بخش را هدر می‌دهد. نرم‌افزار مدیریت اکتیو دایرکتوری برنا این امکان را فراهم می‌آورد تا کاربران بتوانند رمز عبور خود را در زمانی که آن را فراموش کرده‌اند نیز تغییر دهند. بدین منظور دو روش متفاوت توسط برنا ارائه می‌شود که یکی مبتنی بر پیام کوتاه بود و دیگری مبتنی بر پورتال تحت وب کاربران است.

بازنشانی رمز عبور به کمک پورتال تحت وب

در این روش، فرض شده است که کاربر از طریق وب امکان اتصال به پورتال کاربری خود را دارد. این پورتال بخشی از نرم ‌افزار مدیریت اکتیو دایرکتوری برنا بوده و از طریق گزینه‌ی “ورود به پورتال کاربران” در صفحه‌ی ورود به برنا قابل دسترس است. در پورتال کاربران، هر کاربر می‌تواند با انتخاب بازنشانی رمز عبور، رمز عبور خود را تغییر دهد. همانند حالت قبل، هر صفتی که مد نظر شما است را می‌توانید برای احراز هویت تعیین کنید.

بازنشانی رمز عبور به کمک پیام کوتاه

در این روش، کاربر باید اطلاعات فردی خود که شما از پیش مشخص کرده‌اید را وارد کند و در صورتی که اطلاعات ارسال شده درست باشد، برنا یک رمز عبور ایجاد کرده و آن را پس از تنظیم در اکتیو دایرکتوری به کاربر ارسال می‌کند. شما در برنا می‌توانید صفات کاربر که برای احراز هویت استفاده می‌شود را بسته به نیاز و سیاست سازمان تعیین کنید. برای مثال می‌توانید شماره پرسنلی و کد ملی کاربر را توسط پیام کوتاه دریافت کنید و در صورتی که مقادیر ارسال شده با مقادیر ذخیره شده در اکتیو دایرکتوری همخوانی داشته باشد، رمز عبور تغییر کند.

اسکرول به بالا