لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

مدیریت رمز عبور کاربران در AD برنا

از نظر بسیاری از راهبران شبکه و کارشناسان واحد IT، تغییر رمز عبور فراموش شده کاربران، کاری بسیار پر تکرار و خسته کننده است که علاوه براتلاف وقت، موجب ایجاد وقفه در انجام امور مهم و کاهش راندمان واحد IT می گردد. از آنجایی Active Directory به صورت پیش فرض ابزار مناسبی برای مدیریت رمز عبور کاربران ارائه نمی دهد ، تعیین رمز عبور جدید و اطلاع رسانی آن به کاربر موجب سخت تر شدن این کار می شود. درخواست تغییر رمز عبور Active Directory دومین دلیل تماس کاربران با واحد IT است و لذا برخورداری از یک سیستم متمرکز مدیریت رمز عبور برای تسهیل و تسریع این کار بسیار مهم است.

تغییر رمز عبور چند کاربر به صورت همزمان

مواقع زیادی نیاز است تا به منظور مدیریت رمز عبور کاربران رمز عبور چند کاربر Active Directory به صورت همزمان تغییر پیدا کند، این کار را می توانید به آسانی در برنا انجام دهید.

درخواست تغییر رمز عبور با پیامک

در نرم افزار برنا، کاربران می توانند درخواست تغییر رمز عبور خود را توسط پیامک به سیستم ارسال کنند، در این صورت یک درخواست تغییر رمز به صورت خودکار برای آن کاربر ایجاد خواهد شد و شما می توانید به آسانی رمز عبور جدید را ایجاد و به کاربر بازگردانید.

جستجوی سریع کاربر و تغییر رمز عبور

با استفاده از امکان جستجوی سریع برنا و در جهت مدیریت رمز عبور کاربران به سرعت کاربر مورد نظر را جستجو کرده و با دو کلیک ساده رمز عبور او را تغییر دهید.

ثبت لاگ تغییر رمز عبور

در نرم افزار برنا رویداد مربوط به تغییرات دامین ثبت می گردد، لذا در قسمت رویداد نگاری نرم افزار می توانید سوابق تغییرات رمز عبور را مشاهده کنید (البته که خود رمز عبور نگه داری نمی شود).

امکان تعریف پیچیدگی رمز عبور

پس از تغییر رمز عبور، می توانید به آسانی رمز عبور تولید شده را به شماره همراه کاربر مربوطه پیامک نمایید و یا به ایمیل او ارسال کنید.

تغییر تنظیمات رمز عبور

در برنا می توانید به آسانی تنظیمات رمز عبور کاربران را تعیین کنید، برای مثال الزام تغییر رمز عبور توسط کاربر در اولین لاگین (User must change passwords at next logon) ، و یا عدم انقضاء رمز عبور(Password never expires).

ارسال رمز عبور توسط ایمیل و پیامک

پس از تغییر رمز عبور، می توانید به آسانی رمز عبور تولید شده را به شماره همراه کاربر مربوطه پیامک نمایید و یا به ایمیل او ارسال کنید.

اسکرول به بالا