لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

عملیات خودکار در اکتیو دایرکتوری برنا

با استفاده از بخش عملیات خودکار در نرم افزار مدیریت اکتیو دایرکتوری برنا، شما می‌توانید اموری را مشخص کنید و اجرای آنها را در برنا زمان‌بندی کنید تا این عملیات در یک تاریخ مشخص و یا در بازه‌های زمانی مشخصی انجام پذیرد. عملیات که شما می‌توانید در نرم افزار مدیریت AD برنا به صورت خودکار تعریف کنید تقریباً شامل تمام اموری است که در برنا برای مدیریت دامین وجود دارد. این عملیات خودکار در خصوص امور روتین و یا مواردی که ممکن است به دست فراموشی سپرده شود بسیار مفید خواهد بود.

برای مثال شما می‌توانید یک عملیات خودکار تعریف کنید و در آن تمام کاربرانی که در یک ماه گذشته فعالیتی نداشته‌اند را غیرفعال کنید و سپس آن را به گونه‌ای زمان‌بندی کنید که در ابتدای هر ماه اجرا شود. این عملیات خودکار از آن جهت بسیار حائز اهمیت است که در سازمان‌های بزرگ میزان ورود و خروج نیروها از سازمان بسیار زیاد است. در چنین مواردی، معمولاً غیرفعال‌سازی اکانت کاربرانی که از سارمان خارج شده‌اند فراموش می‌شود و یا حتی در بسیاری از موارد خروج کارمندان از سازمان اصلاً به اطلاع واحد IT نمی‌رسد. این عملیات خودکار می‌تواند دغدغه‌ی بسیاری از مدیران را کاهش دهد.

عملیات خودکار در اکتیو دایرکتوری برنا | داناپرداز

اتوماسیون برنا، دارای انعطاف‌پذیری بالایی می‌باشد. تقریباً تمام گزارشات برنا در بخش عملیات خودکار قابل استفاده می‌باشد. برای نمونه، شما می‌توانید به صورت دوره‌ی کاربرانی که هرگز لاگین نکرده‌اند را یافته و آنها را حذف کنید. یا می‌توانید کاربرانی که در اکانت آنها صفت آدرس ایمیل یا شماره موبایل تنظیم نشده است را در ابتدای هر ماه پیدا کرده و آنها را غیرفعال کنید. نرم افزار مدیریت Active Directory برنا، امکان تعریف عملیات خودکار را بر روی انواع مختلف اشیاء، از جمله کاربران، کامپیوتر و گروه‌ها فراهم کرده است. همچنین اغلب گزارشات مربوط به این اشیاء در این بخش برای عملیات‌های خودکار قابل استفاده می‌باشد.

داشبورد نرم افزار برنا1 | داناپرداز

شما می‌توانید عملیات خودکار را منوط به تایید یک تایید کننده کنید. برای مثال عملیات خودکاری تعریف کنید که اکانت‌هایی که به زودی منقضی می‌شوند را در ابتدای هر ماه غیر فعال کنید. حال می‌توانید انجام نهایی این عملیات را به تایید کننده بسپارید. به عبارت دیگر، در ابتدای هر ماه یک درخواست برای تایید به طور خودکار توسط برنا ثبت می‌شود و در آن درخواست غیرفعال‌سازی کاربرانی که به زودی اکانتشان منقضی می‌شوند داده می‌شود. حال تایید کننده تنها کافیست که درخواست را تایید کند و در پی آن تمامی آن کاربران به طور خودکار غیرفعال می‌شوند.

اسکرول به بالا