لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

ارسال اخطار به صورت بلادرنگ با بینا

کارشناسان و راهبران شبکه و دیتا سنتر باید زودتر از کاربران، مشتریان و مدیران ارشد سازمان از وقوع اختلال آگاه شوند و در کوتاه ترین زمان نسبت به رفع مشکل اقدام کنند. اما بدون به کارگیری نرم افزار مانیتورینگ، یقینا در بسیاری از مواقع تنها پس از دریافت شکایت کاربران از بروز اشکالات آگاهی خواهید یافت. نرم افزار های پیشرفته مانیتورینگ شبکه و دیتا سنتر مانند بینا، در صورت ردیابی هرگونه اختلال و یا کاهش سطح کیفیت خدمات ، با ارسال انواع اخطار افراد مسئول را از موضوع با خبر خواهند ساخت. بینا دارای امکانات کاملی جهت ارسال اخطار می باشد که در ادامه به معرفی اجمالی آنها می پردازیم.

مزایای آگاهی بلادرنگ از مشکلات در مدیریت فناوری اطلاعات

امکان ارسال اخطار به روش‌های مختلف

سیستم مانیتورینگ بینا برای ارسال اخطار از روش های مختلفی پشتیبانی می‌کند:

پیامک (SMS)

استفاده از SMS یکی از روش های کاربردی جهت آگاهی از اتفاقات است. تنظیمات ارسال پیامک در بینا به آسانی و بدون نیاز به ابزارهای جانبی صورت می پذیرد. در این روش شما خارج از محل کار نیز از اتفاقات شبکه آگاه خواهید شد.

ابزار نمایشگر اخطار

بینا دارای یک ابزار نمایشگر اخطار است که شما می توانید آن را بر روی کامپیوتر های خود نصب کنید. این ابزار کوچک در صورت بروز اختلال در شبکه به صورت Popup در کنار ساعت سیستم باز شده و اطلاعات کاملی در خصوص مشکل ایجاد شده در اختیار شما قرار می‌دهد.

آژیر اخطار

یکی دیگر از روش های اخطار دهی بینا استفاده از دستگاه های آژیر صوتی و نوری است. این دستگاه ها که توسط شرکت دانا پرداز ارائه می گردد تحت شبکه بوده و در صورت بزور اختلال با پخش آژیر و علائم نوری افراد را از موضوع باخبر می سازد.

ثبت خطا در لاگ سیستم عامل

شما می توانید تعیین کنید که اطلاعات مربوط به اخطار ها در لاگ سیستم عامل ثبت شود و با استفاده از Event Viewer به آن دسترسی پیدا کنید.

پست الکترونیک (Email)

استفاده از پست الکترونیک (Email) از دیگر روش های کاربردی برای اطلاع رسانی از بروز مشکل است. ارسال پست الکترونیک از طریق بینا، زمانیکه به تلفن همراه دسترسی ندارید بسیار مفید خواهد بود.

امکان تعریف شیفت کاری کارشناسان

در بینا شما می توانید پروفایل های اخطار مختلفی تعریف کنید و در هر پروفایل ساعات کاری کارشناسان در طول ایام هفته و در طی شبانه روز را تعیین کنید. در این صورت افراد فقط در زمان های تعریف شده اخطار دریافت می کنند.

امکان تخصیص اخطار ها به افراد بر اساس مسئولیت

در بینا شما می توانید تعیین کنید که اخطار مربوط به هر یک از مانیتورها به افراد مسئول مربوطه ارسال شود. برای مثال شما می توانید تعیین کنید که اخطار مربوط به تجهیزات شبکه به کارشناسان تیم شبکه و اخطار های مربوط به سرورها به کارشناسان تیم دیتا سنتر ارسال گردد. بنابراین هر یک از افراد فقط اخطارهایی را دریافت می کند که مسئولیت رسیدگی به آنها را دارد.

پیمایش به بالا