لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

با مانیتورینگ وب سایت از وضعیت وب سایت های خود همیشه آگاه باشید

مانیتورینگ وب سایت هادر دسترس بودن همیشگی وب سایت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بروز اختلال در وب سایت علاوه بر از دست دادن فرصت های فروش منجر به خدشه دار شدن وجه حرفه ای شرکت یا سازمان می گردد. پس به عنوان یک مسئول شبکه نمی توانید دسترس پذیری وب سایت ها را به دست تقدیر بسپارید! راهبران و کارشناسان شبکه نیاز به راه کاری جامع برای اطمینان از دسترس پذیری 24 ساعته وب سایت ها و برنامه های تحت وب دارند. سیستم جامع مانیتورینگ شبکه و دیتا سنتر بینا علاوه بر نظارت بر دسترسی وب سایت ها، سرعت پاسخ گویی و باز شدن سایت را نیز چک می کند و در صورت ردیابی هر گونه اختلال با ارسال اخطار افراد مسئول را از موضوع با خبر می سازد.

مانیتورینگ وب سایت

نظارت بر محتوای سایت – شناسایی بلادرنگ تهدیدات با مانیتورینگ وب سایت

وب سایت ها همیشه اولین هدف هکر ها می باشند، این به دلیل دسترسی آسان به آنهاست. از نقطه نظر امنیتی تنها نظارت بر دسترس پذیری سایت کافی نیست و ممکن است یک هکر محتوای وب سایت شما را تغییر داده باشد! بنابراین نرم افزار مانیتورینگ شما باید امکان نظارت بر محتوای سایت را نیز داشته باشد. بینا دارای امکانات پیشرفته ای در خصوص نظارت بر محتوای وب سایت ها است که با استفاده از آنها از صحت محتوای سایت مطمئن می شوید. برای مثال شما می توانید تعیین کنید که در هر بار اجرای مانیتور عبارت مورد نظر شما در محتوای سایت جستجو شود. علاوه بر این بینا از دستورات RegEx پشتیبانی می کند که به وسیله آن می توانید به دنبال یک الگوی رشته ای در متن بگردید. برای آشنایی بیشتر با دستور زبان RegEx اینجا کلیک کنید.

مانیتورینگ پیشرفته و آسان وب سایت ها

در بینا به آسانی می توانید برای وب سایت ها، پورتال های سازمانی و برنامه های تحت وب مانیتور تعریف کنید. روال معمول نظارت بر عملکرد یک وب سایت، فراخوانی URL مربوطه و بررسی نتیجه آن است. بنابراین تنها با ارائه آدرس سایت، عملیات مانیتورینگ آغاز می شود و نیاز به انجام تنظیمات دیگری ندارید. بینا برای مانیتورینگ وب سایت ها دارای سه مانیتور مجزا به شرح زیر است:

HTTP Monitor

تجربه مستقیم کاربر، رابط شفاف و حداقل زمان لازم برای شروع: این موارد شاخص‌های مهم انتخاب یک سیستم مدیریت روابط مشتری هستند و مفهوم CRM با این ویژگی ها تکمیل می شود.

مرتبط بودن

با استفاده از این مانیتور می توان وب سایت ها و برنامه های تحت وب ایمن شده به روش SSL را تحت نظارت قرار داد.

HTTP Advanced Monitor

این مانیتور دارای تنظیمات پیشرفته تری جهت نظارت بر وب سایت ها و برنامه های تحت وب است، برای مثال امکان ارائه تنظیمات Proxy و نیز RegEx در این مانیتور وجود دارد.

نظارت بر برنامه های تحت وب با مانیتورینگ وب سایت

برای دسترسی به بسیاری از برنامه های تحت وب مانند پورتال های سازمانی مبتنی برSharePoint نیاز به ارائه نام کاربری و رمز عبور و تصدیق هویت دارید. لذا نرم افزار مانیتورینگ نیز برای دسترسی و نظارت بر آنها باید بتواند ابتدا در این برنامه ها لاگین کند. در نرم افزار بینا شما می توانید اطلاعات کاربری را ارائه دهید، تا در هر بار اجرای مانیتور مورد استفاده قرار گیرد.

نظارت بر سرعت سایت ها و برنامه های تحت وب

در برخی از مواقع دسترسی به سایت ها و برنامه های تحت وب، به کندی و خسته کننده صورت می پذیرد، که ممکن است به دلیل سرعت پایین اتصال شبکه و اینترنت و یا کارایی پایین سرور سایت و یا به دلیل حجم بالای درخواست ها باشد. راهبران شبکه علاوه بر نظارت بر دسترس پذیری، باید سرعت عملکرد سایت و برنامه های تحت وب را نظارت کنند، تا در صورت کندی بیش از حد، قبل از شکایت کابران و مشتریان نسبت به رفع مشکل اقدام کنند. در بینا شما می توانید پارامتر های مربوط به سرعت سایت مانند زمان پاسخ گویی (Response Timeout) نیز زمان اتصال (Connection Timeout) را تحت نظارت قرار دهید.

امکان انجام عملیات بازیابی

بینا دارای مکانیسم پیشرفته ای بنام عملیات بازیابی است که در بسیاری از مواقع با استفاده از آن می توان به صورت خودکار مشکلات را برطرف نمود. برای مثال شما می توانید تعیین کنید که چنانچه پورتال سازمانی دچار اختلال شد و در مدت 10 دقیقه به حالت نرمال بازنگشت، بینا به صورت خودکار سرویس IIS را بر روی سرور مربوطه Restart کند و یا سیستم عاملی را ریبوت کند. عملیات بازیابی به خصوص در مواقعی که در محل کار خود حضور ندارید بسیار کاربردی است.

آگاهی از علت دقیق بروز مشکلات

یک وب سایت ممکن است به علل مختلفی دچار وقفه شده باشد و برای رفع سریع مشکل اولین قدم شناسایی علت دقیق مشکل است. وب سرورها خطاهای مختلف سایت را در قالب کد های استانداردی باز می گردانند و راهبران شبکه با استفاده از آنها به علت بروز مشکل پی میبرند. در بینا کد هر خطا و نیز پیغام های مربوطه ثبت می شود، و در متن اخطار های ارسالی به آنها اشاره می شود بنابراین شما بلادرنگ از علت بروز مشکل نیز آگاه می شوید. برای مثال خطاهایی که کد آنها با عدد 5 شروع می شوند نشان دهنده بروز خطا در وب سرور بوده و خطا هایی که کد آنها با عدد 4 شروع می شود نشان دهنده خطا در محتوای درخواستی است.

گزارش ها و داشبورد

بینا دارای گزارش های متنوعی است که تصویری واضح از وضعیت همه سایت ها و برنامه های تحت وب در اختیار شما قرار می دهد. همچنین با استفاده از داشبورد شبکه بینا می توانید وضعیت دسترس پذیری سایت ها و برنامه های تحت وب را به صورت زنده مشاهده کنید. برای آشنایی با داشبورد شبکه بینا کلیک کنید.
گزارش ها و داشبورد | داناپرداز
اسکرول به بالا