لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

بررسی وضعیت شبکه و دیتا سنتر را به صورت آنلاین

داشبورد مانیتورینگ بینا یک کنترل پنل قدرتمند جهت نمایش وضعیت همه اجزاء شبکه و دیتا سنتر به صورت زنده و لحظه ای می باشد. داشبورد مانیتورینگ بینا همه آنچه که کارشناسان و مسئولان شبکه در مراکز عملیات شبکه NOC نیاز دارند را در اختیار ایشان قرار می دهد.

وضعیت شبکه و دیتا سنتر را به صورت زنده مشاهده کنید!

داشبورد بینا دارای امکانات زیادی است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود

امکان تعریف داشبورد های اختصاصی: در بینا هر یک از کارشناسان شبکه می تواند یک یا چند داشبورد با توجه به نیاز و یا سلیقه خود ایجاد کند. داشبورد های هر فرد فقط توسط خود او قابل مشاهده خواهد بود. برای مثال شما می توانید یک داشبورد جهت نمایش گراف های پهنای باند لینک های مورد نظر خود، و یک داشبورد جهت نمایش وضعیت بار کاری سرورها ایجاد نمایید.

امکان طراحی داشبورد متناسب با ابعاد صفحه نمایشگر

در مراکز NOC معمولا از نمایشگر های LCD بزرگ جهت نظارت بر وضعیت شبکه و دیتا سنتر استفاده می گردد. لذا شما در سیستم مانیتورینگ بینا می توانید تعداد ستون ها و اندازه هر یک از پنل ها را متناسب با ابعاد نمایشگر طراحی کنید. به این ترتیب می توانید از همه فضای نمایش استفاده بهینه نمایید.

نمایش داشبورد ها به صورت چرخشی

قابلیت نمایش چند داشبورد به صورت چرخشی این امکان را فراهم می سازد تا شما از یک نمایشگر برای مشاهده داشبورد های مختلف استفاده کنید. برای فعال سازی نمایش چرخشی ابتدا داشبورد های مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس مدت زمان و ترتیب نمایش هر یک از داشبورد ها را مشخص می کنید. در این حالت بینا به صورت خودکار داشبورد ها را تغییر می دهد.

امکان تغییر رنگ داشبورد

شما می توانید رنگ بندی داشبورد مانیتورینگ بینا را تغییر دهید!

امکان اختصاص داشبورد به کارشناسان

ممکن است قصد داشته باشید به برخی از کارشناسان و یا پیمانکاران دسترسی مشاهده تعداد محدودی از پنل ها و اطلاعات را ارائه دهید. در این صورت شما می توانید داشبورد مناسب را طراحی کرده و به کارشناس مربوطه اختصاص دهید. در این صورت آن کارشناس فقط می تواند به داشبورد تعریف شده دسترسی داشته باشد و امکان تغییر تنظیمات داشبورد و یا دسترسی به سایر اطلاعات از او سلب می گردد.

وجود فهرست کاملی از پنل ها

یک داشبورد از تعدادی پنل تشکیل می شود که هر یک از این پنل ها اطلاعات مربوط به اجزاء مختلف شبکه و دیتا سنتر را در اختیار افراد قرار می دهد. بینا دارای فهرست کاملی از پنل ها است که با استفاده از آنها می توانید وضعیت و کیفیت هر یک از منابع و اجزاء را مشاهده کنید. لازم به ذکر است که هر یک از پنل ها دارای زمان به روز رسانی خودکار (Auto Refresh) هستند.

امکان تعریف گراف های پویا

همه مقادیر حاصل از عملیات مانیتورینگ در پایگاه داده بینا نگه داری می شود. در داشبورد بینا نوعی پنل به نام پنل گراف پویا وجود دارد که با استفاده از آن می توانید گراف های دلخواهی را بر اساس داده های جمع آوری شده طراحی و به صورت لحظه ای مشاهده کنید. علاوه بر داشبورد مانیتورینگ بینا، شما می توانید از امکان مشاهده دیاگرام شبکه جهت نظارت بر وضعیت شبکه و دیتا سنتر استفاده کنید. برای آشنایی با دیاگرام شبکه بینا به صفحه دیاگرام شبکه مراجعه فرمایید.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
پیمایش به بالا