لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

افزایش بهره وری تیم ها
با امکانات کاربردی و پیشرفته

مهم نیست تعداد افراد تیم شما چند نفر باشه، داناچت امکانات زیادی رو در اختیارتون قرار میده که به کمک اونها میتونید بهره وری تیم رو افزایش بدید و با تعداد کمتری از افراد بیشترین اثر بخشی رو داشته باشید.
امکانات کاربردی دانا چت | داناپرداز

با فراخوان خودکار،
بازدیدکنندگان سایت رو به شروع چت
دعوت کنید

با ایجاد پیغام فراخوان، به صورت هوشمند کاربران رو به شروع یک گفتگوی آنلاین دعوت کنید. پیغام های فراخوان رو میتونید بر اساس آدرس صفحه و یا موقعیت جغرافیایی به صورت هدفمند به کاربران نمایش بدید و اینطوری شانس شروع چت رو به طور قابل توجهی بیشتر کنید. علاوه بر اینها میتونید مشخص کنید که پیغام های فراخوان در چه ساعاتی از شبانه روز و در چه دستگاه هایی نمایش داده بشه.
فراخوان خودکار دانا چت | داناپرداز
امکان معرفی بخش مورد نظر در دانا چت | داناپرداز

تیم های تخصصی خودتون رو
به مشتریان معرفی کنید

شما میتونید برای هر یک از تیم های کاری خودتون گروه چت ایجاد کنید، مثلا تیم فروش، تیم پشتیبانی فنی یا تیم مالی. به این روش بازدیدکنندگان سایت شما میتونند در شروع چت بر اساس نیازی که دارند گروه مورد نظر خودشون رو انتخاب کنند، اینطوری چت های جدید در صف تیم مورد نظر قرار میگیره و کارایی تیم افزایش پیدا میکنه.

چت های جدید رو
به صورت خودکار به افراد تیم اختصاص بدید

وقتی ترافیک سایت شما بالا بره و تعداد چت های جدید زیاد بشه، تخصیص خودکار چت به کارشناس مرتبط اهمیت زیادی پیدا میکنه. داناچت امکانات خوبی رو برای مدیریت روش توزیع خودکار چت بین افراد تیم در اختیار شما قرار میده و اینکار رو خیلی عالی و به صورت خودکار انجام میده.

  • تخصیص چت بین افراد تیم به صورت چرخشی (Round Robin)
  • تخصیص چت بر اساس تعداد چت در دست  (Work Load)
  • قرار دادن چت ها در صف انتظار (Manual Pickup)
اختصاص خودکار چت به افراد تیم در دانا چت | داناپرداز
دریافت پیام از بازدیدکنندگان بعد از تایم کاری با دانا چت | داناپرداز

بعد از ساعات کاری
از بازدیدکنندگان سایت پیام دریافت کنید

وقتی ساعت کاری شما تموم میشه و همه افراد تیم از سیستم خارج میشن، دکمه شروع چت در سایت شما به دکمه ارسال پیغام تغییر شکل داده میشه و کاربران با کلیک روی اون میتونند برای شما پیغام ارسال کنند. شما میتونید در اولین روز کاری به این پیغام ها رسیدگی کنید و با کاربران ارتباط برقرار کنید.

در پنجره چت
همکارتون رو منشن کنید و ازش کمک بگیرید

خیلی مواقع پیش میاد که در زمان چت مشتری از شما سوالی میپرسه که پاسخ اون رو به درستی نمی دونید، در این مواقع میتونید همکار یا مدیرتون رو با علامت @ منشن کنید و ازش کمک بگیرید. اینطوری یک پیغام خصوصی برای فرد مورد نظر ارسال میشه، البته خیالتون راحت باشه چون کاربر این پیام و پاسخ همکار شما رو نمیبینه.
منشن کردن همکاران در دانا چت | داناپرداز
امکان دادن پیام خصوصی در دانا چت | داناپرداز

با پیام های درگوشی
افراد تیم رو راهنمایی کنید

شما میتونید به صورت زنده چت سایر افراد تیم رو ببینید (البته اگر مجوز داشته باشید) و هر جا که لازم بود با ارسال پیام درگوشی همکارتون رو راهنمایی کنید. پیام های درگوشی فقط توسط همکار شما دیده میشه و مشتری اون رو نمیبینه، پس میتونید از این ابزار کاربردی برای آموزش و کمک به افراد تیم استفاده کنید.

گفتگوهای مهم رو
ذخیره کنید

هم شما و هم مشتری میتونید یک نسخه از چت رو ذخیره کنید تا در آینده به اون رجوع کنید.
ذخیره چت ها با دانا چت | داناپرداز
ایجاد تیکت در دانا چت | داناپرداز

فراتر از چت پیش برید
و هر زمان لازم بود یک تیکت جدید ایجاد کنید

اگر از داناچت برای پشتیبانی آنلاین مشتریانتون استفاده می کنید این امکان وجود داره که مشکل مشتری با چت آنلاین رفع نشه و نیاز به پیگیری های بیشتری داشته باشه، در این مواقع میتونید روی دکمه ایجاد تیکت کلیک کنید و یک تیکت پشتیبانی ایجاد کنید. یکپارچگی دانا چت و دانا دِسک یک راهکار جامع Help Desk و Ticketing در اختیار شما قرار میده و همه نیازهای شما در حوزه خدمات مشتریان رو پوشش میده.

پیمایش به بالا