لوگو دانا پرداز
49258000 - 021

افزایش فروش با چت آنلاین

قابلیت چت آنلاین چیز شگفت انگیزی است. شگفتی آن در این است که علیرغم میزان چشمگیر افزایش فروش با نرم افزار چت آنلاین و کمکی که به کسب و کارها در برقراری ارتباط با مشتریان می کند، هنوز هم فروشگاه های آنلاینی را می بینیم که از چت زنده استفاده نمی کنند. گاهی اوقات وقتی از صاحبان فروشگاه پرسیده می شود که چرا برای افزایش فروش با چت آنلاین اقدامی نمی کنند، می گویند این روند هنوز چندان مرسوم نیست و یا احساس می کنند نمی توانند با تعداد اندک کارکنانشان یک کانال چت آنلاین را مدیریت کنند.

افزایش فروش با چت آنلاین

گفتگوی زنده روشی عالی برای رقابت آنلاین است. به پایگاه مشتریان خود توجه کنید و با استفاده از چت آنلاین آنها را از حالت گشت و گذار و تحقیق در سایت کسب و کارتان خارج کرده و به خریدار تبدیل کنید.

نرم افزار چت آنلاین = فروش بیشتر

روش های تضمین افزایش فروش با نرم افزار چت آنلاین

در این قسمت در مورد روش های کاربردی افزایش فروش با چت آنلاین توضیح می دهیم.

دقت ویژه به ساعات کاری به منظور افزایش فروش با چت آنلاین

به منظور افزایش فروش با نرم افزار چت آنلاین، به ساعات کاری دقت ویژه داشته باشید

به طور پیش فرض ساعات چت را بین ساعات معمول کاری انتخاب نکنید، به خصوص اگر خریداران خارجی هم به وبسایت شما سر می زنند. توصیه می کنیم حتما تحقیق کنید تا مشخص شود در چه ساعاتی از روز (یا شب) بیشترین بازدید از سایت شما اتفاق می افتد. اگر برای افزایش فروش با چت آنلاین در ساعات خاصی مشکل دارید، می توانید برون سپاری کنید یا فقط یک فرم ارسال داشته باشید تا بعداً در صورت آماده بودن با مشتریان تماس بگیرید و یک تجربه مشتری مثبت ایجاد کنید.

به منظور افزایش فروش با چت آنلاین، به هیچ وجه از ربات ها استفاده نکنید.

هدف از داشتن نرم افزار چت آنلاین، ارائه کمک به صورت گرم و انسانی و افزایش کیفیت سفر مشتری است. استفاده از ربات می تواند اثربخشی چت آنلاین را از بین ببرد. به علاوه، لحظه چت با مشتری فرصتی برای شما جهت نشان دادن شخصیت برندتان به اوست.

به منظور افزایش فروش با چت آنلاین به هیچ وجه از ربات ها استفاده نکنید
استفاده از کارشناسان فروش به منظور افزایش فروش با چت آنلاین

به منظور افزایش فروش با چت آنلاین از کارشناسان فروش هم استفاده کنید

برای استفاده بهینه از نرم افزار چت آنلاین، استفاده از کارشناسان فروش را هم در نظر داشته باشید و سرویس چت آنلاین را تنها  به خدمات مشتری محدود نکنید. افرادی که تجربه فروش دارند، به احتمال زیاد مشتری را به سمت فروش سوق داده و باعث افزایش فروش با چت آنلاین می شوند.

به منظور افزایش فروش با نرم افزار چت آنلاین تیم چت خود را آموزش دهید

حتما کارشناسان چت آنلاین شما درباره محصولات و خدمات شما و همچنین جزئیات پیمایش سایت اطلاعات کافی دارند. به شدت توصیه می شود برای افزایش فروش با نرم افزار چت آنلاین به طور رسمی تیم خود را در مورد مهارت های نرم هم آموزش دهید. حتی ممکن است برای بهبود عملکرد آنها، تا مدتی در پاسخ‌دهی، به اصطلاح به آنها تقلب برسانید و کمکشان کنید. آموزش پاسخگویی سریع به سؤالات مشتری، چت را هم برای مشتری و هم برای کارشناس آسان‌تر می کند و در نهایت باعث می شود “زمان چت” کاهش پیدا کند.

افزایش فروش با چت آنلاین

درست است که هیچ کس کسب و کار شما را بهتر از خود شما نمی شناسد. با این وجود، اندکی آموزش برای کارشناسان چت شما می تواند بسیار موثر باشد و باعث شود که اطمینان حاصل کنید کارشناسان به سؤالات مشتریان درست و به روش صحیح و با لحنی دوستانه پاسخ می دهند و برای جلب رضایت مشتری تلاش می کنند و در جهت افزایش فروش با چت آنلاین قدم بر می دارند.

با بازدید کنندگان وب سایت خود در ارتباط باشید.
نرم افزار چت آنلاین ، به سادگی هر چه بیشتر

از این فرصت برای تقویت وجهه اجتماعی خود استفاده کنید

اکثر کارشناسان چت های زنده این کار را انجام نمی دهند. هنگامی که کارشناسان چت آنلاین شما از بازدید کنندگان و مشتریان آنلاین بازخورد مثبت دریافت می کنند، در نظر داشته باشید که به کارشناسان توصیه کنید تا صمیمانه به بازدید کنندگان خود یادآوری کنند که صفحات شبکه های اجتماعی شما را هم لایک کرده و در آنجا کامنت بگذارند.

تقویت وجهه اجتماعی

چت آنلاین می تواند به شما در افزایش فروش آنلاین کمک کند

از یک ابزار چت زنده می توان بیش از بهینه سازی خدمات مشتری انتظار داشت. چت آنلاین می تواند کمک بزرگی در تولید سرنخ و افزایش نرخ تبدیل شما انجام دهد و به راحتی یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان مانند نرم افزار CRM دانا را تکمیل می کند. در ادامه به چند مورد از مزایایی که چت آنلاین می تواند از نظر ارائه خدمات عالی و افزایش فروش آنلاین برای شما به همراه داشته باشد می پردازیم.

خدمات مشتری شخصی سازی شده

تصور کنید که شما یک فروشگاه ورزشی را راه اندازی کرده اید و کسی نیست که در آنجا به مشتریان کمک کند. مشتریان بسیار گیج می شوند، درست است؟ هنگامی که یک وبسایت خدمات چت آنلاین ارائه نمی دهد دقیقاً همین اتفاق برای مشتری می افتد.

با کمک چت آنلاین می توانید آنچه مشتری به دنبال آن است را ردیابی کرده و کمک شخصی سازی شده به افراد ارائه کنید.

مزیت دیگر استفاده از دانا چت برای ارائه خدمات شخصی سازی شده به مشتریان، شناسایی مشتریانی است که بار دوم یا چندمی است که مراجعه می کنند

در صورتی که بخواهید با نشان دادن علاقه تان اعتماد سازی کنیدا انجام این کار یکی از بهترین روش ها است و در مورد مشتریان B2B نیز کار می کند.

شخصی سازی خدمات مشتری
خوش آمد گویی به موقع

خوش آمد گویی به موقع

خوش آمد گویی هایی که در چت آنلاین استفاده می شوند، معمولا خودکار هستند و گاهی اوقات چت را بر اساس رفتار بازدید کنندگان شروع می کنند.

هنگامی که کارشناس برای ارائه چت حضور ندارد، می توانید خوش آمد گوییتان را طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار آغاز شود. پس از اینکه بازدید کننده ای وب سایت شما را مرور کرد، پس از گذشت حدود 30 ثانیه طوری تنظیم کنید که یک پیام خودکار ارسال شود.

وقتی مشتری به شما پاسخ می دهد، یک دریافت اعلان اتفاق می افتد تا بتوانید سریعاً پاسخ دهید.

سفارشی سازی پنچره چت

شبیه کردن پنجره چت تان با سایر صفحات، حس خوبی به مشتریان بالقوه می دهد. گزینه های زیادی در مورد سفارشی کردن پنجره چت شما وجود دارد، مانند آرم، رنگ های تجاری، ابزار های اجتماعی، عکس نماینده، اندازه و شکل، تصویر پس زمینه و …

یک پنجره چت سفارشی خوب شما را قادر می سازد تا با بازدید کنندگان بیشتری صحبت کنید و این امر به افزایش فروش با چت آنلاین منجر می شود.

شخصی سازی پنجره چت
کشف نیاز های مشتری و افزایش فروش با چت آنلاین

کشف نیازهای مشتری و افزایش فروش با چت آنلاین

همچنین می توان از چت برای کشف نیازهای مشتری استفاده کرد. نیازها و مشکلات مشتری که هنوز برطرف نشده اند. مکالمات دوستانه در چت می تواند بینش عمیقی در مورد مشتریان به کارشناسان داده و به طور چشمگیری به بهبود رضایت مشتری و نرخ افزایش فروش با چت آنلاین کمک کند. دریافت بازخورد مشتری بسیار با ارزش است و وقتی درست انجام شود می تواند کیفیت محصول شما را به شدت بهبود بخشد.

به عنوان مثال، ممکن است در مورد قیمت اضافه کردن یک ویژگی اضافی سؤالات زیادی برایتان ارسال شود، بنابراین ممکن است ایده خوبی باشد که این ویژگی را به عنوان مثال به خدمات پشتیبانی خود اضافه کنید یا اگر از قبل وجود داشته ، آن برجسته تر کنید.

مشتری ها می خواهند با شما صحبت کنند.
این کار رو ساده کنید.

با چت آنلاین، دفتر کارتان را در جیبتان حمل کنید

بیشتر افراد کل روز خود را در کنار میزهای رایانه و لپ تاپ های خود نمی گذرانند. به خصوص کارآفرینانی که همیشه جلسه و قرار ملاقات های متعددی برای آنها ست می شود.

اما این مساله به این معنا نیست که آنها ناچارا باید مکالمات آنلاین مهم را از دست بدهند. برخی از ابزارهای چت آنلاین از طریق تلفن همراه هم در دسترس هستند، بنابراین هر کجا که بروید، چت زنده می تواند با شما همراه باشد و کمک کند تا شما هم افزایش فروش با چت آنلاین را تجربه کنید.

با چت آنلاین دفتر کارتان را در جیبتان حمل کنید

افزایش فروش با چت آنلاین را تجربه کنید

یکی از بزرگ‌ترین فاکتورهای فروش، ارتباط مناسب با مشتریان احتمالی است. منظور از برقراری ارتباط مناسب بیشتر رفع شبهات مشتریان یا پاسخ دادن به سوالات آنها است.

مشتریان کمک می خواهند، اما تماس های مکرر، انتظار برای مکالمه، ارجاع تلفنی و … همه این موارد به طور بالقوه باعث ناامیدی مشتری می شوند. با حاضر بودن در جایی که مشتریان به شما احتیاج دارند و استفاده از نرم افزار یا ماژول چت آنلاین، اطمینان حاصل کنید که مشتری ها راضی و خوشحال هستند و این به شما اطمینان می دهد که فروش بیشتری داشته باشید.

افزایش مقدا سفارش و نرخ تبدیل با چت آنلاین

چت زنده به رشد و افزایش فروش مشاغل آنلاین کمک می کند

به دلیل پیشرفت تکنولوژی، اکثر مشاغل سعی دارند از طریق کانال های آنلاین با مشتریان ارتباط برقرار کنند. برای باقی ماندن در بازار، این کسب و کارها باید پشتیبانی آنلاین با کیفیتی به مشتریان ارائه دهند. کارآفرینان برای افزایش ترافیک وب سایت و افزایش فروش از ابزارهای مختلفی استفاده می کنند. در بین تمام ابزارهای پشتیبانی و فروش، چت آنلاین تحسین برانگیزترین و کارآمدترین ابزار برای افزایش فروش است.

بسیاری از مشتریان آنلاین می خواهند از یک کارشناس آنلاین هنگام خرید کمک بگیرند، 44٪ از مشتریان آنلاین اظهار می کنند که پاسخ داده شدن سوالاتشان توسط یک شخص به صورت چت آنلاین در حالی که آنها هنوز درگیر فرایند خرید هستند، مهم ترین ویژگی است که یک وب سایت می تواند ارائه دهد.

فواید استفاده از نرم افزار چت آنلاین برای کسب و کارها

با توجه به ویژگی های متعدد، استفاده از چت می تواند برای افزایش فروش با چت آنلاین مفید باشد. در ادامه، در مورد راه هایی که چت زنده می تواند برای افزایش فروش مفید باشد صحبت می کنیم.

وفاداری و حفظ مشتری را افزایش می دهد

استفاده از چت زنده برای مشتریان بسیار راحت است. چت زنده شرکت‌ها را قادر می سازد تا بدون وقفه به سؤالات مشتریان پاسخ دهند. یکی از دلایلی که مشتریان از خرید خودداری می کنند به دلیل سردرگمی است که در زمان بررسی برای آنها ایجاد می شود. چت زنده به رفع نگرانی های مشتریان و در نتیجه افزایش فروش با چت آنلاین کمک می کند. چت آنلاین به کارشناسان امکان می دهد در هنگام چت کردن با مشتری یعنی در زمان واقعی (Realtime) به آنها کمک کرده و مسائلشان را حل کنند. چت زنده  73٪ میزان رضایت مشتری را به همراه میاورد – بالاترین نسبت در مقایسه با سایر کانال های خدمات مشتری. از این رو می توان چنین استنباط کرد که فعال کردن چت زنده می تواند وفاداری مشتری و حفظ مشتری را افزایش داده و از این طریق افزایش فروش با چت آنلاین محقق می شود.

وفاداری و حفظ مشتری با چت آنلاین
رشد و افزایش فروش مشاغل آنلاین با چت آنلاین

چت آنلاین نرخ تبدیل و مقدار سفارش را افزایش می دهد

چت زنده به شما کمک می کند تا بدون وقفه سؤالات مشتریان را بررسی کنید و در مقایسه با تلفن یا ایمیل بسیار سریع تر است. این باعث کاهش زمان انتظار مشتریان می شود. علاوه بر این، چت آنلاین با امکاناتی مانند اشتراک گذاری اطلاعات به کارشناس در ارائه خدمات با سرعت و شفافیت بالا کمک بزرگی می کند. تقریبا  62٪ از مشتریان اینترنتی اظهار دارند که در صورت وجود پشتیبانی آنلاین، محصولات بیشتری را به صورت آنلاین خریداری می کنند. علاوه بر این، استفاده از نرم افزار چت آنلاین نرخ رها کردن سبد خرید را هم تا 30٪ کاهش می دهد.

استفاده از نرم افزار چت آنلاین مزیت رقابتی برای شما ایجاد می کند

این روزها تعداد رقبا به سرعت در حال افزایش است و ایستادگی و نشان دادن تمایز شرکت خود از دیگران بسیار مهم است. با کمک چت زنده می توانید یک تجربه شخصی سازی شده به مشتریان ارائه داده و رضایت مشتری را افزایش دهید. ابزارهای گفتگوی آنلاین ویژگی هایی نظیر چت تصویری هم دارند. این ویژگی این فرصت را به مشتری می دهد تا با کارشناس تعامل چهره به چهره داشته باشد که به ایجاد اعتماد و اطمینان کمک می کند. مشتریانی که از بستر گفتگوی زنده شما استفاده می کنند، سه برابر بیشتر خرید خواهند کرد زیرا این روش تعامل مستقیم و شخصی را می پسندند. علاوه بر این، فعال کردن چت زنده به شما کمک می کند تا هزینه های عملیاتی را در مقایسه با سایر ابزارها مانند تلفن کاهش دهید.

خلاصه

مزایای بسیار زیادی در استفاده از چت آنلاین وجود دارد و قطعا استفاده از این ابزار به جذب و حفظ بیشتر مشتریان کمک می کند. افزایش تعداد مشتری منجر به افزایش فروش با چت آنلاین و در نتیجه افزایش درآمد مشاغل آنلاین خواهد شد. از این رو می توان اظهار داشت که چت زنده کلید رشد و شکوفایی در بازار رقابتی آشفته امروز است.

اسکرول به بالا